Ekskluzywny projekt Pasaż przy Parku – perłą architektury Pruszkowa – Portal PR - 24PR
Ekskluzywny projekt Pasaż przy Parku – perłą architektury Pruszkowa

23.10.2008 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: infopr

W Pruszkowie przy Al. Wojska Polskiego powstaje jedyny w swoim rodzaju budynek o bardzo wysokim standardzie i unikatowej architekturze. Najnowsza inwestycja Pasaż przy Parku jest realizowany przez warszawskiego dewelopera Hirny BD S.A. Szczególną uwagę przyciąga nowoczesny projekt architektoniczny i bardzo atrakcyjna lokalizacja. Wartość inwestycji szacuje się na 50 mln zł.
Najnowsza pruszkowska inwestycja przy Al. Wojska Polskiego to nowoczesny budynek o niekonwencjonalnej architekturze. Został on zaprojektowany tak, aby dobrze komponował się z otaczającym krajobrazem i sąsiadującą zabudową. Ze względu na jego ogromne walory wizualne i estetyczne oraz bardzo wysoki standard wykończenia można go zakwalifikować do najciekawszych inwestycji Pruszkowa. Niekonwencjonalny projekt osiedla Pasaż przy Parku znajduje się w odległości około 300 metrów od Al. Jerozolimskich, w pobliżu zielonych terenów rekreacyjnych takich jak: Park Potulickich, Park Anieliny oraz Skwer Piłsudskiego. Miejsce to jest dogodnie zlokalizowane pod względem transportu publicznego oraz samochodowego. W pobliskiej okolicy znajdują się szkoły, przedszkola, oraz bogate zaplecze handlowo-usługowe.
Ponadto obiekt jest ciekawy pod względem architektonicznym, bo standard inwestycji oraz użyte w nim materiały wykończeniowe mogą być zakwalifikowane do miana ekskluzywnych. W etapie budowy wykorzystano takie materiały jak np: aluminium, piaskowiec. Pozostałe puste i ogromne powierzchnie budynku zostaną pokryte specjalnym środkiem przeciwko graffiti tak aby można było uniknąć uszkodzenia powierzchni domu. Inwestycja ma strukturę bryły, posiada pięć kondygnacji a miejscami z możliwością przejścia do 6-go piętra.
Tarasy na ostatnich poziomach budynku oddzielone są 2,5 metrową ścianą co zapewnia zachowanie prywatności przed sąsiadami, a część na której nie ma tarasów jest estetycznie wykończona.
Inne plusy inwestycji to są drewniane okna o podwyższonej dźwiękoszczelności, cichobieżne windy II generacji, niskoszumowe przewody instalacji kanalizacyjnej.
Lokale nad garażami są wyciszone dodatkowo matami dźwiękochłonnymi. Budynek posiada instalacje antyoblodzeniową przed wjazdem do garażu.

Hirny BD przede wszystkim buduje ekologicznie. Materiał, z którego powstaje inwestycja to pustak silka, produkowany z naturalnych surowców. W budynku będzie się znajdowała WŁASNA STACJA UZDATNIANIA WODY, jest to zespół filtrów w miejscu dopływu wody do budynku. Oczyszczona woda nadaje się do spożywania, tak jak woda mineralna. Przefiltrowana woda trafia jednak nie tylko do kranów, ale także do kaloryferów czy sprzętów domowych takich jak: pralka, zmywarka itp. Jest nie tylko więc zdrowsza dla mieszkańców, ale wpływa także na żywotność sprzętów. Zawsze też wybierając miejsce, w którym powstanie kolejna inwestycja warszawski deweloper Hirny BD pamięta o tym, aby w pobliżu znajdowały się tereny zielone, tak jak w przypadku Pasażu przy Parku.

W pięciokondygnacyjnym budynku powstaną 92 mieszkania o zróżnicowanym metrażu oraz 10 lokali handlowych. W ramach najnowszej inwestycji zostały zaprojektowane zarówno kameralne lokale dwupokojowe o powierzchni 45m2, funkcjonalne mieszkania trzy-, cztero-, pięciopokojowe, jak ekskluzywne apartamenty o powierzchni 198 m2, w tym dwupoziomowe penthouse-y. Całość została zaprojektowana na miarę indywidualnych potrzeb potencjalnego właściciela mieszkania. Powierzchnię dodatkową stanowią balkony, tarasy, loggie oraz tarasy zielone przy apartamentach na parterze i wyższych kondygnacjach. Dla przyszłych mieszkańców nowo budowanego osiedla zostało przewidzianych 130 stanowisk postojowych dla samochodów w hali garażowej w podziemiu. Powierzchnię na parterze od zachodniej strony budynku wypełnią lokale użytkowe, które utworzą pasaż handlowy. Całkowitą wartość inwestycji szacuje się na 50 mln zł. Deweloper oferuje bardzo atrakcyjne ceny mieszkań: od 5.450 zł do 6.300 zł za m?. Inwestycja zostanie zakończona w czerwcu 2009 roku.

Wszystkie inwestycje warszawskiego pomysłodawcy a szczególnie projekt ?Pasaż przy Parku” zostały przemyślane i zaprojektowane w najdrobniejszych szczegółach. Pruszkowska inwestycja jest autorstwa Ryszarda Rogali znanego architekta w środowisku warszawskim.
Hirny BD S.A.
Hirny BD S.A. powstała w 2004 roku i od tego czasu przeszła bardzo szybką drogę wzrostu. Firma buduje i sprzedaje budynki wielorodzinne oraz domy jednorodzinne. O dynamicznym rozwoju Spółki najlepiej świadczą jej inwestycje oraz wyniki finansowe. Na przestrzeni ostatnich czterech lat przychody Spółki rosły kilkakrotnie w każdym kolejnym roku. Wartość obecnie realizowanych inwestycji przekracza 200 mln zł. Kapitały własne Hirny BD S.A. wzrosły z 0,7 mln zł w 2004 roku do 29 mln zł obecnie. Spółka zaczynała od budowy niewielkich domów wielorodzinnych, a teraz buduje osiedla mieszkaniowe. Deweloper jest obecny w Warszawie i jej obszarze metropolitalnym, a także w Łodzi i Szczecinie. Długofalowa strategia Hirny BD S.A. zakłada obecność również w innych dużych aglomeracjach Polski.
Wysoką sprzedaż mieszkań Hirny BD S.A. zapewnia odpowiednia relacja ceny do jakości oraz interesująca oferta, skrojona dokładnie na miarę potrzeb klienta. Budynki Hirny BD S.A. mają estetyczne bryły, a mieszkania są funkcjonalne i wygodne. W praktyce oznacza to duże balkony, uzdatnianie wody, konstrukcję zapewniającą ciszę w lokalach, odpowiednio szerokie miejsca parkingowe w garażach podziemnych, stały monitoring zapewniający bezpieczeństwo. Hirny BD S.A. dużą uwagę poświęca wyborowi lokalizacji pod przyszłą inwestycję. W rezultacie budynki Hirny BD S.A. powstają w pobliżu lasów, parków krajobrazowych przy jednoczesnym dobrym skomunikowaniu z centrami miast.
Więcej informacji:
www.hirny.pl
Za kontakty z mediami odpowiada:
Małgorzata Lempkowska

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.