Odzyskiwanie danych z pamięci flash i dysków SSD – Portal PR - 24PR
Odzyskiwanie danych z pamięci flash i dysków SSD

25.10.2008 Kategoria: Komputery. Autor: infopr

Małe, wygodne w użyciu i coraz tańsze – to niepodważalne zalety bardzo popularnych już pamięci flash. Na wykorzystujących powyższą technologię kartach pamięci aparatów cyfrowych, pendrivach czy dyskach SSD przechowywane są coraz istotniejsze dane. Inżynierowie Kroll Ontrack, wiodącej firmy odzyskiwania danych na świecie, stworzyli nowoczesne narzędzia, które pozwalają użytkownikom pamięci flash i dysków SSD odzyskać dane nawet w najtrudniejszych, nierozwiązywalnych dotychczas przypadkach.

Według ekspertów Kroll Ontrack, wraz ze wzrostem popularności urządzeń korzystających z technologii flash, wyraźnie wzrosła także liczba przypadków utraty przechowywanych na nich plików. W porównaniu z rokiem 2006 liczba zleceń odzyskania danych z nośników tworzonych w oparciu o powyższą technologię, kierowanych do laboratoriów firmy w USA i krajach Azji, zwiększyła się o 70 procent. W Polsce tylko w ciągu roku liczba przypadków utraty danych z nośników flash w okresie wakacyjnym wzrosła o 250 proc.

– Pamięci flash to obecnie kluczowa technologia, która w przyszłości pozwoli na tworzenie nowych, innowacyjnych rozwiązań dla produktów przeznaczonych dla przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych. Rozwiązania te oraz tworzone dla powyższej technologii ulepszenia – większa pojemność, zróżnicowane aplikacje oraz zwiększona wydajność – nie pozwalają jednak uchronić pamięci flash oraz dysków SSD przed utraceniem zapisanych na nich informacji. Należy pamiętać, że urządzenia wykorzystujące opisywaną technologię również narażone są na utratę danych, podobnie jak nośniki tradycyjne, w przypadku których pliki giną w wyniku awarii dysku bądź błędu człowieka – mówi Paweł Odor, główny specjalista polskiego oddziału firmy Kroll Ontrack.

Nowe rozwiązania wprowadzone przez Kroll Ontrack pomogą zarówno użytkownikom indywidualnym jak i firmom. Ci pierwsi wykorzystują technologię flash do zapisu zdjęć na aparatach cyfrowych oraz plików na pamięciach przenośnych. Firmy natomiast, mimo iż w głównej mierze nadal korzystają z tradycyjnych ?twardzieli”, coraz częściej decydują się na zastąpienie ich opartymi na technologii flash dyskami SSD.

Nowe narzędzia zostały już wprowadzone w polskim laboratorium Kroll Ontrack, największej tego typu pracowni w Europie Środkowej i Wschodniej.

Informacje o firmie Kroll Ontrack sp. z o.o., polskim oddziale firmy Kroll Ontrack Inc.:
Kroll Ontrack sp. z o.o.(www.krollontrack.pl ) jest polskim oddziałem Kroll Ontrack Inc. – wiodącego na świecie dostawcy usług odzyskiwania danych oraz informatyki śledczej (ang. computer forensics). Firma dysponuje największym i najbardziej zaawansowanym technologicznie w Europie Środkowej i Wschodniej laboratorium odzyskiwania danych i informatyki śledczej. W strukturach Kroll Ontrack sp. z o.o. działa również największe poza Stanami Zjednoczonymi centrum rozwoju oprogramowania Kroll Ontrack.

Informacje o firmie Kroll Ontrack Inc.:
Kroll Ontrack dostarcza usługi i oprogramowanie bazujące na najnowszych technologiach. Klientami firmy są jednostki prawne, klienci korporacyjni, jednostki administracji państwowej, a także klienci indywidualni. Kroll Ontrack jest dostawcą usług w zakresie odzyskiwania danych, zaawansowanego wyszukiwania danych, papierowego i elektronicznego odnajdywania danych, informatyki śledczej, konsultingu w zakresie informacji posiadanych w formie elektronicznej oraz konsultingu sądowego. Kroll Ontrack jest technologicznym działem Kroll Inc., globalnej firmy konsultingowej zajmującej się zarządzaniem ryzykiem.

Więcej informacji o Kroll Ontrack na stron:ach
www.krollontrack.com; www.ontrackdatarecovery.com

Podobne wpisy:

Tagi: , ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.