QAD otwiera centrum rozwoju oprogramowania we Wrocławiu – Portal PR - 24PR
QAD otwiera centrum rozwoju oprogramowania we Wrocławiu

21.10.2008 Kategoria: Systemy IT. Autor: admin

Firma QAD, dostawca systemów informatycznych dla firm produkcyjnych, rozbudowuje struktury firmy w Centralnej i Wschodniej Europie. We Wrocławiu powstaje centrum rozwojowe Precision Software. Aplikacja do zarządzania transportem stanowi obecnie element kompleksowego pakietu wspierającego zarządzanie QAD Enterprise Applications. Wrocławskie centrum jest jedynym po Dublinie światowym ośrodkiem rozwoju tego oprogramowania.
Ośrodek rozwoju oprogramowania Precision Software będzie wspierać oddziały na całym świecie poprzez udział w rozwoju produktu QAD Transportation Management System (dawniej TRAXi3). Centrum ruszy 1 stycznia 2009 r. Skład zespołu rozwojowego będzie opierał się na programistach technologii Java oraz Progress odpowiedzialnych za prace badawczo-rozwojowe i serwisowe. Decyzja o wyborze Wrocławia, jako centrum rozwoju oprogramowania do zarządzania transportem wynika z rosnącego zapotrzebowania na tego typu rozwiązywania w Europie Centralnej i Wschodniej i na całym świecie.

– Ulokowanie centrum badań i rozwoju aplikacji do zarządzania transportem we Wrocławiu jest wyróżnieniem dla polskiego oddziału QAD – mówi Ray Tomecki, Dyrektor Generalny QAD Central & Eastern Europe. – Polski oddział wzmocni swoją pozycję jako ośrodek wsparcia klientów w Polsce oraz w Europie i Azji. Decyzja o wyborze została podyktowana przede wszystkim silną pozycją lokalnego oddziału w strukturach europejskich, wysokimi kompetencjami personelu oraz zapleczem programistów.

Posiadając solidną bazę klientów w różnorodnych branżach (farmaceutycznej, chemicznej, elektronicznej, spożywczej i produktów konsumpcyjnych), Precision rozwija w pełni zintegrowany systemem zarządzania transportem, który usprawnia działania operacyjne i zwiększa przejrzystość procesu przemieszczania towarów w obrębie globalnego łańcucha dostaw. QAD Transportation Management System współpracuje z systemami największych operatorów logistycznych na całym świecie, takich jak DHL, FedEx, czy UPS. Stanowi rozwiązanie umożliwiające prowadzenie spedycji, spełnianie regulacji handlowych oraz zarządzanie handlem międzynarodowym. System dysponuje zróżnicowanymi opcjami spedycji towaru, co umożliwia redukcję kosztów transportu i zapobiega opóźnieniom w tranzycie.

QAD TMS zapewnia możliwość zarządzania transportem w złożonych systemach logistycznych. Pozwala prowadzić lokalną i międzynarodową dokumentację handlową. Zapewnia również zintegrowane środowisko monitorowania procesów transportowych wprost z panelu użytkownika. Umożliwia weryfikację i śledzenie wymogów i standardów w zakresie przesyłania towarów. Obsługuje proces spedycji ładunków zapewniając współpracę z 3PL (third party logistic) i dostawców usług logistycznych (Logistic Service Provider).

* * *

QAD to obecnie jeden z czterech największych w Polsce dostawców zintegrowanych systemów wspierających zarządzanie w przedsiębiorstwach produkcyjnych i dystrybucyjnych. Na polskim i światowym rynku QAD od lat zajmuje i umacnia wiodącą pozycję. Sukcesy QAD w Polsce i na świecie potwierdza kilka renomowanych instytucji badawczych m.in. Aberdeen Group, META Group, Gartner Group, AMR Research. Źródłem sukcesu QAD jest wyjątkowa staranność w zdobywaniu i aktualizowaniu wiedzy o przedsiębiorstwach produkcyjnych i dystrybucyjnych oraz umiejętność zawarcia tej wiedzy w funkcjonalności oferowanego systemu i realizacji projektów wdrożeniowych. Branże, w których obsłudze specjalizuje się QAD to: elektroniczna i aparatury precyzyjnej, sprzętu, maszyn i części dla przemysłu, motoryzacyjna i środków transportu, spożywcza i napojów, produktów konsumpcyjnych oraz sprzętu medycznego i farmacji. Więcej informacji o QAD: www.qad.com, www.qad.pl

Dodatkowych informacji udzielają:
Jarosław Jaśkiewicz, QAD Polska, 071 78 20 250; jxj@qad.com
Adam Sanocki, ComPress, 022 812 68 63, asanocki@compress.com.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.