Realizacje Volumetric MK Polska Sp. z o. o – Portal PR - 24PR
Realizacje Volumetric MK Polska Sp. z o. o

23.10.2008 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: infopr

Kolejny liczący się na rynku deweloper Volumetric MK Polska Sp. z o. o. wkrótce kończy budowę inwestycji na warszawskim Bemowie. Na tym jednak nie kończą się ambicje międzynarodowej spółki, mającej doświadczenie na rynkach deweloperskich Hiszpanii, Francji, Węgier, Rumunii oraz Chin.

W Polsce firma jest zaangażowana w realizację ponad 650 mieszkań o łącznej wartości ponad 400 milionów złotych, co daje jej mocną pozycję na rynku deweloperskim oraz stwarza stabilne podstawy do dalszego intensywnego rozwoju, zgodnego z przyjętą wieloletnią strategią.

Spółka powstała w 2006 roku i jest podmiotem o charakterze joint venture, a głównymi udziałowcami są Grup Volumetric SL oraz Michał P. Kubicki, menadżer z blisko piętnastoletnim doświadczeniem na polskim rynku deweloperskim. Obecnie deweloper realizuje dwie inwestycje mieszkaniowe Warszawie oraz luksusowe osiedle nowoczesnych domów w Markach.

Pierwszą ze stołecznych realizacji jest ?Dom na Górce”, inwestycja zlokalizowana na warszawskim Bemowie, której budowa zostanie zakończona zgodnie z założonym harmonogramem w grudniu 2008 roku. Osiedle będzie w pełni ogrodzone oraz chronione, a niektóre z mieszkań znajdujących się na parterze, będą miały ogródki sąsiadujące z ogrodami sąsiednich willi. Atutem tego miejsca są również bardzo ciekawe rozwiązania architektoniczne zaprojektowane przez wybitnych polskich architektów.

Druga z nich to ?Osiedle Sokratesa” położone na warszawskich Bielanach. Pierwsi lokatorzy tego żoliborskiego kompleksu klucze do swoich mieszkań otrzymają
w czerwcu 2009 roku. Kameralne osiedle tworzą cztery budynki otaczające zielony dziedziniec, którego otwarcie na południowy zachód zapewnia dużo światła. Lokalizacja w jednej z najbardziej zielonych dzielnic warszawskich zapewnia szybki bliskość malowniczych, zalesionych terenów. Dodatkowym atutem tego miejsca jest znakomita komunikacja, którą zapewni pobliska, wkrótce otwarta nowa stacja metra.

Z myślą o najbardziej wymagających klientach, ceniących sobie ciszę i spokój
a zarazem luksus i prestiż, deweloper realizuje inwestycję w podwarszawskich Markach. Na jedenastohektarowym terenie, porośniętym borem sosnowym, powstaje zespół 41 eleganckich i nowoczesnych willi o różnych wielkościach. Każda z nich znajdzie się na działce nie mniejszej niż 2500 m2 – przestronnej
i zapewniającej dyskrecję, tak poszukiwaną przez właścicieli dużych, reprezentacyjnych domów.

Duża aktywność na rynku wskazuje na stabilność dewelopera, który stawia na zrównoważony rozwój, nie zważając na coraz częściej prognozowane załamanie rynku. Dyrektor Generalny Volumetric MK Michał P. Kubicki przewidywania niektórych analityków ocenia jako zdecydowanie przesadzone i nie oddające
w pełni rzeczywistości:

– Bezwątpienia czeka nas teraz pewne spowolnienie, ale tylko w niektórych segmentach i lokalizacjach. Dzięki temu zapewne rynek oczyści się z nieprzygotowanych ludzi, którzy często idąc za modą weszli na niego w szczycie boomu inwestycyjnego. Oceniając sytuacje na chłodno, opierając się tylko na analizie merytorycznej w efekcie okaże się to jednak korzystne dla całej branży, promując solidnych deweloperów, zwiększając ich kontrole nad jakością końcowego produktu, co przełoży się na zadowolenie Klientów. Oczywiście efekt oczyszczający będzie dla rynku pozytywny tylko wtedy, gdy nie skończy się to jakiś spektakularnym bankructwem, odbijającym się na interesie klientów. To może położyć się cieniem na całej branży. Jednak wobec braku symptomów recesji w polskiej gospodarce nawet projekty upadające będą przejmowane przez innych deweloperów, co zapobiegnie negatywnym skutkom przeszarżowania niektórych inwestorów w przeszłości.

Zgodnie z przyjętą strategią Volumetric MK Polska nie ogranicza swoich inwestycji i przygotowuje dwie nowe w Warszawie oraz dwie w Kielcach. Pierwsza z kolejnych warszawskich realizacji to, ?Osiedle Fort Włochy” z ponad 80 mieszkaniami. Druga z nich to ?Osiedle Hippodrom” kameralny budynek położony na Mokotowie tuż przy rozległych, zielonych terenach Wyścigów Konnych. W czteropiętrowym budynku zaprojektowano 28 apartamentów z ogrodami zimowymi i dużymi balkonami.

?Promenada Solna” to luksusowy apartamentowiec, który powstanie w centrum Kielc. W ocenie fachowców to jedna z najbardziej prestiżowych lokalizacji w tym mieście położona wśród zieleni przy pięknym Parku Miejskim oraz w pobliżu ulicy Sienkiewicza, odrestaurowanego deptaka pełnego eleganckich sklepów, restauracji i kafejek. W budynku zaprojektowano 70 apartamentów oraz lokale użytkowe. Druga z kieleckich inwestycji to ?Jagiellońska Point”, 10 piętrowy budynek, który dzięki lokalizacji zapewni wspaniałą panoramę widokową na miasto.
Deweloper zapowiada, że na tym nie kończą się jego plany inwestycyjne i już planuje kolejne realizacje w następnych latach.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.