SEAT przyłącza się do projektu Ala Gore’a na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu – Portal PR - 24PR
SEAT przyłącza się do projektu Ala Gore’a na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu

22.10.2008 Kategoria: Ekologia. Autor: infopr

SEAT Alhambra Ecomotive został wybrany oficjalnym samochodem spotkania ?Zmiany klimatu – świadomość i działanie”, organizowanego przez Fundację Biosfery oraz hiszpańską delegację ruchu społecznego The Climate Project, którego założycielem i liderem jest Al Gore, były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych i laureat Pokojowej Nagrody Nobla z 2007 r. W spotkaniu, które odbyło się 18 października w Sewilli, wzięło udział ponad 200 osobistości ze świata polityki, biznesu i kultury.

Do inicjatywy przyłączyła się także firma SEAT, która zgodnie ze swoją odpowiedzialną postawą wobec środowiska naturalnego, udostępniła kilka egzemplarzy modelu Alhambra w wersji Ecomotive – pierwszego samochodu w tym segmencie, który dzięki wydajnemu silnikowi 2.0 TDI 140 KM, zużywającemu średnio zaledwie 6 litrów paliwa na 100 km, emituje CO2 w ilości poniżej 159 g/km.

Nowa wersja Alhambry to uzupełnienie gamy Ecomotive, w skład której wchodzi także nowa Ibiza Ecomotive – lider zarówno we własnym segmencie, jak i wśród pojazdów przyjaznych dla środowiska dzięki emisji CO2 na poziomie poniżej 98 g/km – oraz Leon, w którym dzięki niskiemu zużyciu paliwa ograniczono emisję CO2 do 119 g/km oraz wydłużono zasięg na jednym baku paliwa do prawie 1 500 km w cyklu pozamiejskim.

W ten oto sposób hiszpańska marka wniosła swój wkład w realizację głównego celu spotkania, jakim jest podnoszenie świadomości opinii publicznej i rządów na całym świecie na temat wpływu globalnego ocieplenia na naszą planetę.

SEAT uczestniczy w tych działaniach od lat, opracowując rozwiązania i prowadząc badania w takich dyscyplinach, jak ochrona środowiska, efektywność energetyczna, technologie paliwowe i bezpieczeństwo na drogach.

Informacje o marce
SEAT wchodzi w skład Audi Brand Group. Z dniem 1 stycznia 2002r. koncern Volkswagena został podzielony na 2 grupy – do pierwszej grupy trafiły modele klasyczne, do drugiej samochody o sportowym duchu. W grupie o charakterze sportowym znalazł swe miejsce SEAT. Stojąc obok Audi i Lamborghini, zachował własną tożsamość – swoisty śródziemnomorski charakter oraz nowoczesność w formie i stylizacji nadwozi. SEAT technologicznie bazuje na rozwiązaniach zastosowanych i sprawdzonych w modelach Audi.

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.