ABM SOLID i RESBUD zbudują halę sportowo-widowiskową – Portal PR - 24PR
ABM SOLID i RESBUD zbudują halę sportowo-widowiskową

25.11.2008 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: infopr

Wspólny projekt spółek z Grupy w Bochni
Konsorcjum ABM SOLID oraz RESBUD podpisało kontrakt na budowę hali sportowo-widowiskowej w Bochni. Spółki giełdowe należące do jednej Grupy Kapitałowej otrzymają za realizację projektu 11,4 mln zł netto.

ABM SOLID oraz RESBUD podpisały wczoraj (24 listopada 2008 r.) kontrakt na budowę hali widowiskowo – sportowej w Bochni przy ul. Wojska Polskiego. Obiekt będzie składał się z dwóch części: hali sportowej wraz z trybunami oraz zaplecza socjalno-administracyjnego wraz z pomieszczeniem technicznym. Hala będzie mogła pełnić rolę: sali gimnastycznej, sceny teatralnej, sali wykładowej lub sali zabaw.
Powierzchnia całkowita budynku wyniesie niemal 4,4 tys. m? z czego ponad 2,5 tys. m? to powierzchnia użytkowa. Kubatura budynku to około 24,9 tys. m3.
Prace budowlane potrwają do 31 marca 2010 r. Wartość umowy wynosi 11,4 mln zł.

– To kolejny w ostatnich tygodniach kontrakt dotyczący budynków użyteczności publicznej, który uzupełni nasz portfel zleceń z segmentu budownictwa inżynieryjnego na kolejne lata – mówi Marek Pawlik, Prezes ABM SOLID. – Potrzeby polskich gmin i miast w zakresie budownictwa użyteczności publicznej są ogromne. Oczekujemy, że podobnych projektów będzie coraz więcej. W dużej mierze w finansowaniu takich inwestycji wykorzystywane będą środki unijne – dodaje.

ABM SOLID realizuje obecnie kilka podobnych projektów o łącznej wartości niemal 80 mln zł. Spółka buduje m.in. krytą pływalnię w Mielcu i Centrum Dydaktyczno-Biblioteczne Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu oraz rozbudowuje kompleks sportowo – rekreacyjny w Żyrardowie.

NBS Public Relations

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.