InPost inwestuje w kolejne usługi – Portal PR - 24PR
InPost inwestuje w kolejne usługi

02.12.2008 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: infopr

InPost – największy niezależny operator pocztowy o zasięgu ogólnokrajowym, należący do grupy kapitałowej Integer.pl – podniósł kapitał zakładowy o pięć milionów złotych (tj. do kwoty 11,55 mln zł). Podwyższenie kapitału zakładowego stanowi potwierdzenie stale rosnącej pozycji spółki na rynku usług pocztowych w Polsce. Ponadto, 1 grudnia 2008 roku InPost otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, które przeznaczy na inwestycje związane z wprowadzeniem ?Nowej usługi kurierskiej”. Całkowita kwota dotacji wyniesie 16,34 miliona złotych.
Podwyższenie kapitału o 5 mln zł (z dotychczasowej kwoty 6,5 mln złotych) nastąpiło w drodze utworzenia nowych równych i niepodzielnych 10 tysięcy udziałów, o wartości nominalnej 500 złotych każdy. Wszystkie udziały w podwyższonym kapitale zakładowym objął Integer.pl SA.
?Podstawowym założeniem naszej strategii jest stały rozwój spółek wchodzących w skład Grupy Integer.pl. Systematycznie realizujemy kolejne inwestycje i poszerzamy portfel świadczonych usług. Tym razem zaoferujemy naszym Klientom zupełnie nową – niespotykaną dotąd na polskim rynku – usługę kurierską. Jesteśmy pewni, że najnowsza propozycja InPost spotka się z zainteresowaniem Klientów i odniesie sukces. Natomiast wyższy kapitał zakładowy będzie gwarancją płynności finansowej zarówno dla bieżącej działalności spółki, jak i planowanych inwestycji. Jesteśmy przekonani, że wpłynie to pozytywnie na wizerunek firmy jako godnego zaufania partnera biznesowego” – powiedział Rafał Brzoska, prezes zarządu Grupy Integer.pl.
Firma InPost otrzymała dofinansowanie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na rzecz projektu: „Nowa usługa kurierska”, który realizowany będzie w ramach Osi Priorytetowej „Inwestycje w innowacyjne przedsięwzięcia”. Kwota dofinansowania wynosi 16,34 mln złotych, a całkowity koszt inwestycji to prawie 30 mln złotych. Nowa usługa skierowana jest na rynek e-commerce z uwagi na dynamiczny rozwój tego sektora w Polsce – będzie dedykowana przede wszystkim osobom nabywającym towary w internecie. Rozpoczęcie działalności na rynku e-commerce to element strategii InPost zakładającej rozwój w branży niszowej, w której nie działają inni niezależni operatorzy pocztowi, ani też narodowy monopolista czy firmy kurierskie.

GENEIS PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.