Kryzys Polakom nie straszny? – Portal PR - 24PR
Kryzys Polakom nie straszny?

05.12.2008 Kategoria: Finanse osobiste. Autor: infopr

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez eBay, 70% Polaków zamierza w tym roku wydać tyle samo lub więcej na świąteczne zakupy. Blisko połowa ma zamiar kupić około 10 prezentów. Postawy zakupowe badanych konsumentów pokazują, że zawirowania na światowych rynkach nie zrobiły na Polakach wrażenia.

Jak co roku większość z nas składa obietnice lepszego przygotowania się do świątecznych zakupów i rozsądnego wydawania pieniędzy, ale jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez serwis aukcyjny eBay ponad 70% respondentów nie planuje w tym roku ograniczyć wydatków na prezenty. ?Plany zakupowe Polaków pokazują, że nie odczuliśmy specjalnie kryzysu i nastrój przed świętami jest dobry.” – mówi Karol Świtała, rzecznik prasowy eBay.pl. ?Nie wykluczam jednak, że optymistyczne wyniki mogą dotyczyć zakupów przez Internet, część osób będzie szukać w ten sposób oszczędności, kosztem tradycyjnych sklepów. Kilka miesięcy temu zauważyliśmy podobne tendencje w zachodnich oddziałach portalu. U nas także około połowa ankietowanych zamierza kupić prezent za pośrednictwem eBay” – kończy Świtała.

Z ankiety eBay wynika, że Polacy kupują średnio od 5 do 10 prezentów gwiazdkowych każdego roku. 41 % badanych wskazuje, że kupuje od 1 do 5 prezentów. Blisko połowa kupuje około 10 prezentów co roku, a ponad 10% Polaków przyznaje się do kupowania średnio nawet do 20 prezentów.

Magia Świąt Bożego Narodzenia skłania Polaków do większej rozrzutności niż na co dzień. Jedna trzecia Polaków przyznaje się do wydawania od 250 do 500 zł na świąteczne prezenty dla najbliższych, a ponad 20% ankietowanych ma zamiar nabyć upominki za kwotę przewyższającą 500 zł. Tylko nieliczni deklarują, że nie ulegną w tym roku gorączce zakupów. Około 8% respondentów przewiduje wydać tej gwiazdki nie więcej niż 100 zł na wszystkie prezenty, a niecałe 2% zarzeka się, że w tym roku w ogóle nie planuje kupowania prezentów gwiazdkowych.

Polacy coraz bardziej przekonują się do zalet dokonywania zakupów przez Internet, w szczególności coraz częściej korzystają z ofert aukcji internetowych w okresie świątecznym. Ponad połowa ankietowanych planuje w tym roku wybrać świąteczne prezenty z oferty serwisu aukcyjnego eBay. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają czasu na stanie w kolejkach i wielogodzinne wędrówki po centrach handlowych. Aż 47.6% badanych decyduje się na zakupienie prezentów na eBay ponieważ uważa taką formę zakupów za przyjemniejszą. Co więcej, kupując prezenty gwiazdkowe na aukcjach internetowych można znaleźć oferty z całego świata w atrakcyjnych cenach. Prawie 20% badanych uważa, że w serwisie eBay można kupić prezenty znacznie taniej niż w sklepach.

W ankiecie wzięło udział 380 osób. Ankieta została rozesłana drogą mailową do użytkowników serwisu w dniu 6 listopada. Przebadani to osoby dorosłe, najwięcej ankietowanych mieściło się w przedziałach 25-34, 35-44 lat.

Serwis aukcyjny eBay przygotował specjalną stronę z ofertami z okazji świąt. Można na niej znaleźć oferty z pośród wielu kategorii tematycznych z wieloma pomysłami na upominek dla niej i dla niego. Oprócz tego znajdują się tam propozycje prezentów z kategorii elektronika i rozrywka, zakręcone gadżety, cool&trendy, mój piękny dom, czy akcesoriami, które pomogą stworzyć świąteczny nastrój.

http://prezenty.ebay.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.