PV Enterprise Sweden wycofuje się z Polski – Portal PR - 24PR
PV Enterprise Sweden wycofuje się z Polski

05.12.2008 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: infopr

Szwedzka spółka PV Enterprise Sweden AB, produkująca ogniwa fotoelektryczne, chce wycofać się z Polski i zamknąć swój zakład w Tarnowie. Produkcję skoncentruje w swojej fabryce w Vilshult w Szwecji.
O swojej decyzji spółka poinformowała w piątkowym komunikacie.

Dyrektor firmy Esbjoern Thordeman wyjaśnił PAP, że powodem takich działań jest trudna sytuacja na europejskim rynku, rosnąca konkurencja oraz konieczność obniżania kosztów.
Spółka wcześniej liczyła, że tegoroczne obroty wyniosą 52-56 mln euro. Teraz ocenia, że na skutek kryzysu spadną one do około 36 mln euro.

PV Enterprise zamierza zautomatyzować procesy produkcyjne w rozbudowywanym szwedzkim zakładzie, co pozwoli na zmniejszenia zatrudnienia. Zarząd ocenia, że uzyskane dzięki temu oszczędności sięgną ponad 470 tys euro rocznie.

Thordeman powiedział, że według jego wiedzy większość z 20 zwalnianych pracowników zakładu w Tarnowie znajdzie zatrudnienie w sąsiedniej polskiej firmie. Szwedzka spółka uruchomiła swą produkcje w Polsce w 2007 roku.

PV Enterprise specjalizuje się w pracach rozwojowych oraz w produkcji ogniw fotoelektrycznych, przechwytujących promienie słoneczne i przetwarzających je na energię elektryczną. Swoje produkty dostarcza m.in. odbiorcom w Czechach, Hiszpanii i w Szwecji.

za PAP

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.