SAP Business One w 17 ośrodkach Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej – Portal PR - 24PR
SAP Business One w 17 ośrodkach Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej

02.12.2008 Kategoria: Systemy IT. Autor: infopr

Największa polska organizacja pozarządowa wspierająca rozwój samorządności Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej wybrała system SAP Business One, dedykowany dla sektora MŚP.

Wdrożenie dla 17 Ośrodków Regionalnych przeprowadza firma SUPREMIS Sp. z o.o. – Złoty Partner SAP.

Głównym wyzwaniem postawionym projektowi jest implementacja jednego systemu księgowego dla 50 użytkowników z różnych Ośrodków Regionalnych rozproszonych po całej Polsce, unifikacja kont oraz rozliczanie projektów finansowanych z unijnych funduszy strukturalnych.

Przed rozpoczęciem wdrożenia SAP przez SUPREMIS każdy Ośrodek Regionalny wprowadzał dane do innego programu księgowego. Brak jednolitego systemu, konieczność sporządzania sprawdozdań lokalnie i konsolidowania ich z poziomu centrali powodował utrudnienia w sprawnym działaniu i zarządzaniu. Jeden system dla wszystkich ośrodków wyeliminuje zbędne działania i przede wszystkim umożliwi raportowanie w czasie rzeczywistym.

Rozległa sieć ośrodków pozwala Fundacji wspierać samorządy oraz organizacje pozarządowe nawet w najbardziej odległych częściach kraju, głównie poprzez programy edukacyjne i szkoleniowe. Środki finansowe na działania pozyskiwane są m.in. z funduszy strukturalnych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. System SAP Business One zostanie w pełni dostosowany do wytycznych unijnych dotyczących rozliczania projektów finansowanych z funduszy strukturalnych.

Firma SUPREMIS, która już rozpoczęła wdrożenie SAP w Fundacji, zaplanowała oficjalny start systemu na styczeń 2009.
Źródło: www.supremis.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.