DHL Global Forwarding na liście Diamentów Forbesa – Portal PR - 24PR
DHL Global Forwarding na liście Diamentów Forbesa

30.01.2009 Kategoria: INNE, Logistyka. Autor: admin

DHL Global Forwarding, światowy lider w obszarze frachtu lotniczego i morskiego, został wyróżniony przez Magazyn „Forbes” w prestiżowym rankingu „Diamenty Forbesa 2009″, jako jedno z najszybciej rozwijających się i zwiększających swoją wartość przedsiębiorstw.

– Obecność na liście Diamentów Forbesa to potwierdzenie dobrej kondycji finansowej spółki, jej tempa rozwoju i silnej pozycji firmy na rynku. Wysokie notowania w rankingu osiągnęliśmy odnotowując 117% wzrost przychodów netto ze sprzedaży, w ciągu 3 ostatnich lat. – powiedział Piotr Iwaniuk, prezes DHL Global Forwarding w Polsce.

Ranking powstał we współpracy z wywiadownią Dun & Bradstreet Polska. Znalazły się w nim polskie firmy najszybciej zwiększające swoją wartość. Redakcja magazynu Forbes, wraz z analitykami i ekspertami wywiadowni Dun&Bradstreet Polska, zbadała około 1500 firm.

W rankingu dużych firm DHL Globar Forwarding uplasował się na 37 miejscu w regionie mazowieckim i na 159 w kraju. Warunkiem koniecznym zakwalifikowania się do rankingu, było osiągnięcie przeciętnej rocznej stopy wzrostu wartości firmy powyżej 50%.

– Tak wysokie miejsce w rankingu, zawdzięczamy doskonałej kondycji finansowej spółki – dodaje Piotr Iwaniuk. – W dobie spowolnienia gospodarczego i zawirowań na rynkach międzynarodowych, na jakich działa DHL Global Forwarding, ta informacja ma fundamentalne znaczenie dla naszych kontrahentów.

Podstawą do sporządzenia listy, były wyniki finansowe za 3 lata badane na podstawie sprawozdań finansowych złożonych w KRS. Listę Laureatów opracowano dzięki zastosowaniu szwajcarskiej metody wyceny, która pozwala obliczyć wartość składników aktywów przedsiębiorstwa oraz ukazuje potencjał wzrostu w kolejnych latach. Wycena ta,
uwzględnia m.in. poziom sprzedaży, zysk netto, wartość majątku trwałego, zapasów, należności oraz nakładów na inwestycje na podstawie danych z lat 2005 – 2007.
Wyróżnione firmy zebrane są na trzech listach Diamentów, w zależności od wielkości obrotów:
·Duże firmy, które w 2007, ostatnim roku badania, osiągnęły przychody ze sprzedaży przekraczające 250 mln złotych
·Średnie firmy z przychodami pomiędzy 50 a 250 mln złotych
·Małe firmy, które osiągnęły przychody ze sprzedaży pomiędzy 8 a 50 mln złotych.
Pełna lista firm nagrodzonych tytułem Diamenty Forbes zostanie opublikowana 28 stycznia 2009 r. w specjalnym dodatku do miesięcznika Forbes.

DHL Global Forwarding

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.