Galerie Focus Mall – Portal PR - 24PR
Galerie Focus Mall

31.01.2009 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: infopr

Otwarcie galerii Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim planowane jest na koniec 2009 roku. Na dwóch kondygnacjach galerii ma się znaleźć 110 sklepów. Prace na terenie budowy są już zatem bardzo zaawansowane. Firma Mostostal Warszawa rozpoczęła prace związane z wykonaniem płyty podposadzkowej na gruncie oraz roboty murowe. Trwają także prace związane z montażem instalacji wewnętrznych, a prace żelbetowe są zaawansowane w 60-70%. W najbliższym okresie przewidziane jest rozpoczęcie robót elewacyjnych oraz dachowych. Firma Mostostal Warszawa pozostaje generalnym wykonawcą, podpisany został jednak aneks do umowy, w myśl którego firma Parkridge przejmuje część robót instalacyjnych i wewnętrznych oraz firmy podwykonawcze Mostostalu.

Galeria Focus Mall w Gliwicach to największa z zaplanowanych przez firmę Parkridge inwestycji. Jej powierzchnia wyniesie 140 000 mkw., a na 3 kondygnacjach zagości 180 punktów handlowych. Obecnie zakończono roboty ziemne, chudy beton jest wykonany w 70%, więc budowa rozpocznie się na przełomie marca i kwietnia br. Równolegle firma Parkridge prowadzi przetarg na generalnego wykonawcę. Otwarcie galerii Focus Mall w Gliwicach planowane jest na 2010 rok.

 

Na przełomie marca i kwietnia planowane jest rozpoczęcie budowy galerii Focus Mall w Jeleniej Górze. Rozpoczęto już rozbiórkę 2 pawilonów znajdujących się na terenie nieruchomości. Toczy się przetarg na roboty żelbetowe, instalacyjne i elewacyjne. Focus Mall w Jeleniej Górze będzie miał 40 700 mkw., 3 kondygnacje i 85 punktów handlowych. Jego otwarcie zaplanowano na drugą połowę 2010 roku.

 

Złożony został projekt budowlany z wnioskiem o pozwolenie na budowę galerii Focus Mall w Pile. Procedura administracyjna jest w toku, a pozytywna decyzja ma wpłynąć w najbliższych tygodniach. Focus Mall w Pile będzie drugą co do wielkości planowaną inwestycją firmy Parkridge – całkowita powierzchnia wynosić będzie 120 000 mkw., galeria będzie dysponowała 180 punktami handlowymi na 3 kondygnacjach. Jej otwarcie zaplanowane jest na pierwszą połowę 2011 roku. Miniony rok obfitował w sukcesy firmy Parkridge, takie jak otwarcie trzech galerii handlowych: Focus Mall w Bydgoszczy (23.04.2008), Focus Mall w Zielonej Górze (17.09.2008), Focus Park w Świdnicy (3.06.2008) i ich sukces komercyjny (ponad 10 000 000 klientów odwiedziło w 2008 roku wszystkie działające galerie Focus Mall). Wyniki te pozwalają ufać, że również rok 2009 będzie pomyślnym okresem dla marki Focus Mall oraz Focus Park, które coraz bardziej umacniają swoją pozycję na rynku polskim.

Parkridge Retail Poland

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.