Outsourcing finansów i HR w PWE Gubin – Portal PR - 24PR
Outsourcing finansów i HR w PWE Gubin

31.01.2009 Kategoria: Systemy IT. Autor: infopr

Spółka External Services z Grupy BCC podpisała umowę na outsourcing administracji kadrami, naliczania wynagrodzeń i obsługi finansowej z Przedsiębiorstwem Wydobywczo-Energetycznym Gubin Sp. z o.o. Umowa weszła w życie w styczniu br. Celem powołania PWE Gubin jest poszukiwanie złóż węgla brunatnego. W przyszłości działalność spółki ma zostać rozszerzona o budowę kopalni i elektrowni. Już na samym początku zdecydowaliśmy, że znaczna część procesów niezwiązanych z główną działalnością będzie realizowana w modelu outsourcingu. Obsługę procesów takich jak naliczanie płac i obsługa finansowa postanowiliśmy zlecić firmie External Services z Grupy BCC – mówi Jarosław Południkiewicz, Prezes Zarządu PWE Gubin.

Umowa outsourcingu HR zawarta między spółkami dotyczy zarówno obsługi kadrowej jak i naliczania wynagrodzeń włączając usługi dodatkowe typu generowanie pasków płacowych. W ramach obsługi finansowej spółka External Services prowadzi pełne księgi handlowe PWE Gubin. Obsługa finansowa obejmuje między innymi księgowanie operacji gospodarczych, rozliczanie podatków (CIT i VAT), sporządzanie raportów o stanie finansowym i majątkowym spółki zgodnie z potrzebami, sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych i rozliczeń podatkowych. Spółka PWE Gubin powstała we wrześniu 2008 r. Jej wspólnikami kapitałowymi są spółki Enea SA i KWB „Konin” w Kleczewie SA.

External Services

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.