Aplikacja VelaGeo dla Geofizyki Kraków – Portal PR - 24PR
Aplikacja VelaGeo dla Geofizyki Kraków

09.02.2009 Kategoria: Systemy IT. Autor: admin

Krakowska spółka ESC S.A. zakończyła wdrożenie aplikacji VelaGeo w Geofizyce Kraków. Oprogramowanie to pozwala na sprawne i bezpieczne zarządzanie informacjami gromadzonymi w firmowych systemach.

Międzynarodowy charakter i specyfika prowadzonych przez Geofizykę Kraków działań oraz ponad tysiąc zatrudnionych osób, wymagają odpowiedniego zarządzania informacjami. Tysiące wrażliwych danych wykorzystywanych w codziennej pracy wymaga sprawnego i bezpiecznego gromadzenia danych oraz łatwego dostępu do nich, także zdalnego. Wysokie wymagania firmy w tym zakresie spełniła aplikacja VelaGeo.

VelaGeo integruje i rozszerza możliwości wdrożonego w firmie systemu ERP-Bilans, a także bezpieczny internetowy interfejs, pozwalający na wygodny dostęp do danych. Cztery moduły aplikacji pozwalają na sprawny i wydajny obieg informacji oraz dokumentów pracowniczych (umów, dokumentacji premiowej, raportów nieobecności i przerw w pracy). Odpowiednie zabezpieczenia pozwalają na pozostawienie wszystkich danych w firmowej sieci Intranet, co skutecznie chroni firmę przed jakimkolwiek wyciekiem.

Wszystkie moduły oferują również opcje eksportu i importu z formatu Office Open XML (Excel 2007) oraz eksport do formatu PDF.

W trakcie wdrażania są kolejne trzy moduły, oferujące dalszą integrację z systemem Bilans, m.in. moduł ocen pracowniczych i moduł zarządzania zasobami ludzkimi w projektach.

Technologie:
Oprogramowanie VelaGeo zaprojektowane zostało w architekturze klient-serwer. Aplikacja należy do kategorii RIA (ang. Rich Internet Application), pracuje pod dowolną przeglądarką internetową. Interfejs użytkownika wykonano w technologii XHTML, CSS i JavaScript; wymiana informacji pomiędzy interfejsem a serwerem odbywa się w technologii AJAX, z wykorzystaniem protokołu JSON jako formatu przesyłu danych. W celu zapewnienia poufności przesyłanych przez Internet informacji, cała aplikacja pracuje w oparciu o bezpieczny protokół https (szyfrowanie SSL).
VelaGeo w części server-side działa w oparciu o sprawdzoną architekturę LAPP, wykorzystując szereg dodatkowych technologii (np. zaawansowany system składu tekstu TeX, czy ORM – mechanizm mapowania relacyjno-obiektowego). Całość powyższego oprogramowania pracuje jako jedna z maszyn wirtualnych serwera sprzętowego.

O ESC SA

Firma ESC S.A. istnieje od 1992 roku. Jej korzenie tkwią w doświadczeniach wyniesionych z ACK „Cyfronet” i Grupy Optimus.
Firma dostarcza wysoko wyspecjalizowane usługi w zakresie instalacji i administracji sieci komputerowych, serwisu urządzeń komputerowych i fiskalnych. Oferuje także szeroki wachlarz oprogramowań i systemów autorskich.
Od 2005 roku jednym z flagowych produktów firmy jest system do kompleksowego zarządzania stronami www – Vela CMS.
Więcej na www.escsa.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.