II edycja aukcji prac plastycznych osób chorujących na schizofrenię – Portal PR - 24PR




II edycja aukcji prac plastycznych osób chorujących na schizofrenię

10.02.2009 Kategoria: INTERNET, zdrowie. Autor: admin

aukcje-obraz01 lutego 2009 r. na stronie internetowej Programu „Łatwiej”   rozpoczęła się druga edycja internetowej aukcji prac plastycznych, wykonanych przez osoby zmagające się ze schizofrenią. Pierwsza edycja aukcji zakończyła się dużym sukcesem, ponieważ nabywców znalazło aż 50 prac na niej wystawionych.
„Łatwiej” działa od 2007 roku, a stworzony został z myślą o osobach bezpośrednio dotkniętych problemem schizofrenii, ich rodzinach, bliskich i opiekunach.
Program należy do zdecydowanej czołówki innowacyjnych programów edukacyjno-informacyjnych, poświęconych problemom zdrowotnym. Wynika to przede wszystkim z mocno zintegrowanej formy działań, składających się na całość programu. Na potrzeby projektu powstała specjalna platforma internetowa, dzięki której chorzy, ich bliscy, a także lekarze-psychiatrzy mają dostęp m.in. do aktualnych artykułów na temat schizofrenii, biuletynów, słownika pojęć, wypowiedzi ekspertów, bazy ośrodków pomocy, DPS, grup wsparcia. Prężnie działające forum, poczytne blogi czy galeria prac osób zarejestrowanych w programie zaowocowały m.in. wydaniem kalendarza na 2008 r. jednego z artystów-amatorów. W przygotowaniu do druku znajduje się wybór wierszy i opowiadań użytkowników programu.

Internetowa aukcja amatorskich prac jest wynikiem dużego zainteresowania tą formą terapii wśród osób chorujących na schizofrenię, a co za tym idzie – mnogością tworzonych dzieł. I potrzebą pokazania ich światu.

Baza prac wystawionych na aukcję stworzona została przez osoby prywatne, jak też organizacje i instytucje czynnie zajmujące się pomocą osobom chorującym na schizofrenię. Fundusze zebrane z licytacji zostaną przekazane autorom prac.

Druga edycja aukcji potrwa do 17 kwietnia br.

Podobne wpisy:







Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.