SEAT kontynuuje współpracę z Red Bull Air Race – Portal PR - 24PR
SEAT kontynuuje współpracę z Red Bull Air Race

06.02.2009 Kategoria: sponsoring. Autor: infopr

Już trzeci rok z rzędu SEAT będzie miał zaszczyt sponsorować „podniebną Formułę 1″, czyli Red Bull Air Race.

Oprócz wizualnych elementów wyścigu, takich jak pylony, bramy i inne przeszkody, SEAT zapewnia także transport uczestników wyścigu, oddając 75 pojazdów do dyspozycji pilotów i organizatorów Red Bull Air Race na czas trwania zawodów. Najbardziej charakterystycznym pojazdem będzie samochód Follow Me, wykorzystywany na płycie lotniska w trakcie doprowadzania samolotów na pozycje startowe.

W sezonie 2008 SEAT sponsorował wyścigi w Rotterdamie (Holandia), Londynie (Wielka Brytania), Budapeszcie (Węgry) i Porto (Portugalia). Imprezy, w trakcie których wykorzystywano samoloty, bramki i inne elementy z wyraźnie widocznym logo marki, przyciągnęły ponad 1,8 miliona widzów. W ubiegłym roku wyścigi RBAR obejrzały bezpośrednio łącznie 4 miliony kibiców.

W sezonie 2009 legendarny powietrzny wyścig ponownie odbędzie się w Barcelonie. W 2006 roku na plażach otaczających akwen zebrało się ponad milion osób, podziwiających podniebne ewolucje pilotów.

Erich Schmitt, Prezes firmy SEAT, powiedział: „Cieszymy się, że Red Bull Air Race wraca do rodzinnego miasta SEAT-a. Idea Red Bull Air Race doskonale łączy się z DNA naszej marki i sprzyja realizacji naszego celu, jakim jest wzmacnianie świadomości tej marki wśród naszych potencjalnych klientów”.

Kalendarz imprez Red Bull Air Race na rok 2009:
Abu Zabi (ZEA), 17-18 kwietnia
San Diego (USA), 9-10 maja
Windsor (Kanada), 13-14 czerwca
Budapeszt (Węgry), 19-20 sierpnia (SEAT)
Porto (Portugalia), 12-13 września (SEAT)
Barcelona (Hiszpania), 3-4 października (SEAT)
Informacje o marce
SEAT wchodzi w skład Audi Brand Group. Z dniem 1 stycznia 2002r. koncern Volkswagena został podzielony na 2 grupy – do pierwszej grupy trafiły modele klasyczne, do drugiej samochody o sportowym duchu. W grupie o charakterze sportowym znalazł swe miejsce SEAT. Stojąc obok Audi i Lamborghini, zachował własną tożsamość – swoisty śródziemnomorski charakter oraz nowoczesność w formie i stylizacji nadwozi. SEAT technologicznie bazuje na rozwiązaniach zastosowanych i sprawdzonych w modelach Audi.

Inga Kasak
Dyrektor ds. Public Relations
IBERIA MOTOR COMPANY S.A.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.