Internauci wybrali najlepsze ośrodki narciarskie w sezonie 2008/09 – Portal PR - 24PR
Internauci wybrali najlepsze ośrodki narciarskie w sezonie 2008/09

26.03.2009 Kategoria: Sport. Autor: infopr

Ponad 9 tysięcy internautów, użytkowników serwisu Onet Podróże wybrało najlepsze ośrodki narciarskie w Polsce i za granicą. To już czwarta edycja konkursu, w której głosy na swoje ulubione miejsca do szusowania oddają użytkownicy.
Polskie stacje narciarskie oceniane były w 10 kategoriach, a uczestnicy ankiety przyznawali w każdej kategorii od 0 do 5 pkt. Internauci oceniali ośrodki m.in.: pod kątem przygotowania stoków, warunków, parkingów, bazy noclegowej oraz przyjaznych dzieciom i rodzinom. Wyniki w poszczególnych kategoriach złożyły się na końcową ocenę i ustalenie listy najlepszych ośrodków narciarskich.

W Polsce internauci najbardziej lubią i cenią ośrodki narciarskie na Podhalu, bo to właśnie tamtejsze stacje narciarskie zdominowały czołówkę rankingu. Pierwsze miejsce, bezapelacyjnie zdobyła Białka Tatrzańska, na kolejnych miejscach znalazły się Kluszkowce oraz Bukowina Tatrzańska

– Te wyniki nie są dla nas żadnym zaskoczeniem. Mniejsze miejscowości na Podtatrzu musiały mieć czym konkurować z Zakopanem. Od kilkunastu lat stale inwestują w rozbudowę nowoczesnej infrastruktury i rozwój bazy turystycznej, w zasadzie co roku proponują coś nowego. I efekty są widoczne – twierdzi Marcin Mroczko, Wydawca Działu Podróże w Onet.pl.

W zestawieniu bardzo słabo wypadły ośrodki z Beskidów Ślaskiego, jak Korbielów czy Szczyrk. Przestarzała infrastruktura skutecznie obniża ich walory. Podobnie jest ze stacjami karkonoskimi, które mimo tego, że są chętnie odwiedzane plasują się raczej z tyłu stawki.

TOP 20 zagranicznych ośrodków narciarskich otwiera Zermatt w Szwajcarii nazywany ‘Doliną bez samochodów’. Na kolejnych miejscach znalazły się Saas-Fee (również Szwajcaria) oraz Val Gardena (Włochy). Nadal najbardziej popularne są austriackie stacje narciarskie, co czwarty ankietowany ocenił
przynajmniej jedną stację z tego kraju!

Szczegółowe wyniki konkursu dostępne są w serwisie narty.onet.pl
źródło: Onet.pl

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.