Kombinezon ochronny ESO 3 Aleksander – wersja „military” – Portal PR - 24PR




Kombinezon ochronny ESO 3 Aleksander – wersja „military”

26.03.2009 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin

PHU ESO z Nowogardu wprowadziło do swojej oferty specjalistyczny i wyjątkowo innowacyjny kombinezon ochronny ESO 3 Aleksander w wersji przeznaczonej dla wojska. Zarówno polscy, jak i litewscy żołnierze korzystają już z jego możliwości.

– PHU ESO z Nowogardu (Woj. zachodniopomorskie) jako jedyna firma na terenie Polski i całej Europy Południowo-Wschodzniej podjęła w 2005 roku prace nad stworzeniem specjalistycznej odzieży chroniącej przed szkodliwym działaniem promieniowania elektromagnetycznego (PEM) – opowiada Stanisław Osajda, właściciel firmy ESO. – Najnowszy model kombinezonu, czyli ESO 3 Aleksander (nazwany tak na cześć mojego ukochanego wnuka, Aleksa) powstawał kilka lat i przeszedł ogromną ilość testów.
Tak naprawdę wszystko zaczęło się od modelu ESO 1 – Lokator, następnie powstał ESO 2 Aleksander, a ukoronowaniem lat ciężkiej pracy i szeregu badań stał się kombinezon ESO 3 Aleksander, który obecnie „ratuje zdrowie” polskich żołnierzy m.in. w Bazach Lotniczych w Dęblinie, w Mirosławcu czy w Mińsku Mazowieckim i w Mrzeżynie (a także w bazach wojskowych na Litwie!).
W roku 2007 twórca kombinezonu uzyskał wymagane certyfikaty i kombinezon przeciwmikrofalowy ESO 3 Aleksander został dopuszczony do produkcji przez Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii im. gen. Karola Kaczkowskiego w Warszawie.
Ubiór w wersji „military” przeznaczony jest dla osób (głównie członków służb mundurowych) pracujących przy obsłudze m.in. stacji radiolokacyjnych, satelitarnych oraz radarów.
Kombinezon przeciw promieniowaniu elektromagnetycznemu w wersji „military” wykonany został z dwóch warstw specjalnej tkaniny z włókien przewodzących (materiał SCREENTEX 3), która charakteryzuje się tłumieniem fal elektromagnetycznych w zakresie pasm częstotliwości L, S, C, X i VHF. W jego skład wchodzi również kaptur z siatką na część twarzową, który jest integralną częścią ubioru. To gwarantuje większe bezpieczeństwo jego użytkownikom.
Ponadto ESO 3 Aleksander jest wyjątkowo lekki (ok. 2 kg), przepuszcza parę wodną i jest bardzo komfortowy, ponieważ – odpowiednio dopasowany – doskonale układa się pod względem antropometrycznym. Dzięki temu jego użytkowanie w żaden sposób nie utrudnia pracy, nawet w sytuacjach wymagających maksymalnej precyzji i prędkości działania. Kombinezon firmy ESO sprawdza się w miejscach trudnodostępnych, takich jak szczyty masztów i wież, na których znajdują się urządzenia emitujące silne promieniowanie elektromagnetyczne (w szczególności to najgroźniejsze, promieniowanie mikrofalowe).
Kombinezon ochronny ESO 3 Aleksander w wersji „military” można było po raz pierwszy zobaczyć podczas „Bałtyckich Targów Militarnych” w Gdańsku (2008 r.), a także w czasie trwania „Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego” – Kielce 2008.

PHU ESO z Nowogardu udziela temu produktowi gwarancji na okres 24 miesięcy od daty sprzedaży (na terenie UE) oraz zapewnia serwis pogwarancyjny przy uprzednim ustaleniu przyczyn i skutków powstałych uszkodzeń.

Dla specjalistów
ESO 3 Alekesnder w wersji „military” posiada najwyższe parametry ochronne w zakresie częstotliwości od 200 MHz do 1,5 GHz (tj. 100-krotne obniżenie gęstości mocy promieniowania). Ponadto spełnia wymagania zasadnicze w zakresie pasm częstotliwości VHF (od 30MHz do 300MHz) oraz L (0,39-1,55 GHz), S (1,55-5,2 GHz) X (8,0-12,5 GHz), jak również pasm częstotliwości C.

Kombinezon ochronny do pracy w polach elektromagnetycznych ESO 3 Aleksander charakteryzuje się skutecznością tłumienia najważniejszych części ciała nie mniejszą niż 18dB (wobec VHF) i 26,5 dB (wobec L) dla okolic serca i twarzy.

Cena 1 szt.: ok. 5 000 zł
(cena podlega negocjacji w zależności od wysokości i rodzaju zamówienia; produkcja kombinezonów nie jest produkcją seryjną)
Producent kombinezonów ochronnych „ESO 3 ALEKSANDER”: PHU „ESO” Stanisław Osajda
Kontakt i więcej informacji na:
www.kombinezonyESO.pl

Podobne wpisy:







Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.