Minister Rybołówstwa i Oceanów Kanady o komentarzu HSUS – Portal PR - 24PR
Minister Rybołówstwa i Oceanów Kanady o komentarzu HSUS

27.04.2009 Kategoria: Ekologia. Autor: infopr

OTTAWA – (Marketwire – 25 kwietnia 2009 r.) – Minister Rybołówstwa i Oceanów, Gail Shea, wydała dzisiaj oświadczenie w odpowiedzi na komentarz wystosowany przez Rebekę Aldworth z organizacji Humane Society of the United States (HSUS).

Zwykle bywam rozczarowana kampaniami prowadzonymi przez HSUS, które mają na celu dezinformowanie społeczeństwa w kwestii kanadyjskich połowów fok. Wtorkowa konferencja prasowa z udziałem Rebeki Aldworth nie stanowiła wyjątku. Rebecca Aldworth wraz z senatorem Mac Harbem, po raz kolejny źle interpretując fakty oraz wprowadzając w błąd społeczeństwo, próbowała osiągnąć swój cel.

A jaki to cel przyświeca Rebecce Aldworth?
Rebecca Aldworth potwierdziła, że w rzeczywistości sprawa nie dotyczy połowu fok. Raczej dotyczy zakazu wszelkiej „działalności handlowej związanej z produktami otrzymywanymi z roślin i zwierząt”. To jej własne słowa.

Komentarz ten nie stanowił żadnego zaskoczenia dla mnie, dla urzędników pracujących w Ministerstwie Rybołówstwa i Oceanów, ani dla nikogo zaznajomionego z kampanią HSUS. Tym niemniej jednak miał on na celu zwrócenie uwagi wielu państw członkowskich UE, których reprezentanci w tej chwili rozważają poparcie protestu Rebeki Aldworth oraz jej zwolenników, co będzie oznaczać wprowadzenie zakazu handlu oraz tranzytu wszystkich towarów produkowanych z fok na terenie Unii Europejskiej.

Niejednokrotnie byliśmy świadkami lekceważenia znaczenia, jakie dla kanadyjskich społeczności zamieszkujących wybrzeże ma handel produktami wytwarzanymi ze tych zwierząt, które w istocie są poławiane w sposób humanitarny i niezaburzający równowagi ekologicznej. Widzimy ponadto wyraźny brak logiki w myśleniu przeciwników połowu fok, nalegających na skupienie się na dobrobycie dzikich zwierząt w kontekście wykorzystania tych zwierząt w gospodarstwie domowym. Co więcej, zauważamy odmowę uwzględnienia skutków takiego zakazu, który spowoduje zaburzenie równowagi w naturze.

Chciałabym ostrzec państwa europejskie przed pochopnym głosowaniem za wprowadzeniem tego zakazu. Dziś sprzeciw dotyczy połowu fok. Jutro będzie dotyczył kolejnych gatunków zwierząt. Stowarzyszenie, które reprezentuje Rebecca Aldworth oraz inne organizacje chroniące prawa zwierząt nie spoczną, póki nie zostanie wprowadzony zakaz połowu wszystkich zwierząt w celach handlowych, pozbawiając jednocześnie wiele rodzin podstaw bytu.

Żywię nadzieję, że również senator Harb uwzględni moje słowa i dostrzeże problemy, jakie ta kampania niesie ze sobą oraz że jej reperkusje mogą w przyszłości dotknąć cały świat.

Gail Shea
Minister Rybołówstwa i Oceanów

Kontakt:
Ministerstwo Rybołówstwa i Oceanów w Kanadzie, Ottawa
Phil Jenkins
Kontakt z mediami
613-990-7537
Ministerstwo Rybołówstwa i Oceanów w Kanadzie, Ottawa
Kancelaria ministra
Ann Matejicka
Dyrektor ds. Komunikacji
613-992-3474

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.