Nota prawna – Portal PR - 24PR
Nota prawna

01.04.2009 Kategoria: INNE. Autor: admin

Redakcja Grupy portali IPIS informuje, iż teksty umieszczane w serwisach wchodzących w sklad grupy podlegają ochronie prawnej, w tym głównie przepisom Prawa autorskiego.

Uprzejmie informujemy, iż udostępnienie kanału RSS nie jest równoznaczne z możliwością publikacji jego treści na innej stronie internetowej, nawet po podaniu źródła do artykułu.
Kanały RSS udostępniamy w celu ich subskrypcji na komputerze zainteresowanej osoby, aby umożliwić odczytywanie wiadomości bez konieczności wchodzenia na daną stronę www

Jednocześnie informujemy, iz w uzasadnionych przypadkach udzielamy jednorazowej zgody na wykorzystywanie treści – w portalach o uznanym statusie w sieci
– po otrzymaniu zapytania ze strony zainteresowanych

Osoby nie przestrzegające tych regulacji narażają się na konsekwencje prawne określone w stosownych przepisach prawnych.

 Informujemy, iż w sprawie nieuprawnionego wykorzystywania publikacji i innych materiałów zamieszczonych na stronie – czyn kwalifikowany jako kradzież – prokuratura może wszcząć dochodzenie z art. 116 ust.1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Warto odnotować, że co raz częściej to czyni.

„Art. 116. 1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.