Rusza drugi etap inwestycji Park LifeScience – Portal PR - 24PR
Rusza drugi etap inwestycji Park LifeScience

28.04.2009 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: infopr

Rozpoczęły się prace projektowe przy drugim etapie nowatorskiego w Polsce projektu budowy Parku Biotechnologicznego LifeScience, który powstaje w Krakowie. Po raz drugi wykonawcą dokumentacji projektowo – kosztorysowej został PM Group.

W ramach drugiej części inwestycji Parku Biotechnologicznego LifeScience realizowanego na zlecenie Jagiellońskiego Centrum Innowacji, powstaną dwa budynki: Inkubator Biotechnologiczny i Budynek Naukowy II. Oba budynki przeznaczone będą pod wynajmem powierzchni laboratoryjno – biurowej. W Inkubatorze na powierzchni ok. 7 tys. mkw. znajdzie się miejsce dla małych firm z sektora life science, dopiero rozpoczynających swoją działalność lub już rozwijających się. Z kolei Budynek Naukowy II o powierzchni ok. 7 tys. mkw. będzie przeznaczony pod wynajem powierzchni laboratoryjnej dla dużych firm biotechnologicznych i farmaceutycznych. – Budynek naukowy będzie rozszerzeniem funkcji pierwszego etapu tej inwestycji, w ramach której powstał budynek Parku Technologicznego, niedawno oddany do użytku – wyjaśnia Bartłomiej Tymczak, dyrektor ds. projektów PM Group Polska. – Różnica między nimi będzie polegała na tym, iż w obecnie projektowanym budynku będzie więcej powierzchni przeznaczonej na potrzeby socjalne dla naukowców. Znajdą się więc tam takie miejsca, jak np. bar, sala fitness i taras widokowy – dodaje.

Wykonawcą dokumentacji projektowo – kosztorysowej po raz drugi został wybrany PM Group, międzynarodowa firma architektoniczna, zarządzająca realizacją inwestycji i zajmująca się doradztwem technicznym dla sektora publicznego i prywatnego. Zespół specjalistów firmy zajmie się opracowaniem projektu budowlanego i wykonawczego dla drugiego etapu przedsięwzięcia. Opracuje także specyfikację techniczną, kosztorysy oraz roczną symulację kosztów funkcjonowania obiektów. Prace projektowe potrwają do końca 2009 roku. Park Biotechnologiczny LifeScience będzie się składał w sumie z trzech budynków o charakterze laboratoryjno – biurowym o łącznej powierzchni ponad 20 tys. mkw. W Parku LifeScience ma pracować ok. 500 naukowców i badaczy. Wartość przedsięwzięcia to ok. 200 mln zł.

PM Group ma w swoim portfolio realizację podobnych przedsięwzięć. Zarówno w Irlandii, Wielkiej Brytanii, jak i w Polsce jako projektant, inżynier kontraktu lub konsultant uczestniczył w wieloletnich inwestycjach prowadzonych przez Uniwersytet w Corku (Środowiskowy Instytut Badawczy, Instytut Fotoniki, Instytut Farmacji), Urząd Miasta Corku (Lifetime Laboratories) i Państwowy Instytut Weterynarii w Puławach. Podobny zakres usług firma świadczyła dla takich inwestorów prywatnych jak: Elan, Genzyme, Procter&Gamble, GlaxoSmithKline, Pfizer, Abbott, Amgen, Servier, Polpharma

Kinga Szmyd
Profit Communications

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.