RWE inwestuje w farmy wiatrowe w Polsce – Portal PR - 24PR
RWE inwestuje w farmy wiatrowe w Polsce

23.04.2009 Kategoria: GOSPODARKA. Autor: admin

W Parku Wiatrowym Suwałki zamontowano pierwsza turbinę. Jest to początek inwestycji RWE w farmy wiatrowe w Polsce. Inwestor ocenia, że bardzo dobre warunki wietrzne w Polsce zapewniają stabilne i wydajne wytwarzanie energii z tego źródła.
W połowie kwietnia 2009 RWE zainstalowało pierwsze turbiny na terenie gmin Suwałki i Jeleniewo. Po zakończeniu inwestycji, Park Wiatrowy Suwałki w województwie podlaskim ma składać się z 18 turbin wiatrowych, każdej o mocy 2,3 MW. Po podłączeniu do sieci, turbiny będą wytwarzać łącznie 80 mln kWh energii elektrycznej rocznie, co odpowiada zużyciu energii elektrycznej w około 40.000 gospodarstwach domowych. Inwestycja zostanie oddana do użytku jesienią bieżącego roku.

Poza budową turbin wiatrowych i ich fundamentów, RWE będzie partycypować m.in. w budowie lokalnych dróg dojazdowych. Inwestycje pozwolą stworzyć nowe miejsca pracy, przyspieszą rozwój lokalnej infrastruktury i zwiększą wpływy z podatków dla gmin, na terenie których powstanie farma wiatrowa. Ponad sto osób z okolicznych miejscowości pracowało przy realizacji farmy w fazie budowy.

Przy okazji rozpoczęcia inwestycji, Prezes RWE Filip Thon zwrócił uwagę na długofalową strategię rozwoju przedsięwzięć firmy w Polsce. RWE planuje zainwestować, wspólnie z Kompanią Węglową, w najnowocześniejszą elektrownię węglową na Śląsku. Równocześnie będzie inwestować w elektrownie wiatrowe na Mazurach, Pomorzu i w województwie wielkopolskim.

Farma wiatrowa w Suwałkach jest pierwszą z szeregu projektów energetyki wiatrowej, realizowanych przez RWE w Polsce. Kolejnym etapem będzie utworzenie farmy wiatrowej w Tychowie. Jej ukończenie planowane jest na 2010 r. RWE planuje zainstalować tam 15 turbin wiatrowych o mocy 2,3 MW każda. www.rwe.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.