SGI Baltis ponownie laureatem konkursu Platynowe Wiertło – Portal PR - 24PR
SGI Baltis ponownie laureatem konkursu Platynowe Wiertło

28.04.2009 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: infopr

Pierwsza zrealizowana w Warszawie przez SGI Baltis inwestycja zdobyła III nagrodę i tytuł Srebrnego Wiertła w kategorii budownictwo użyteczności publicznej w XIII edycji konkursu organizowanego przez firmę Bosch. Chodzi o biurowiec zlokalizowany przy ul. Czerniakowskiej 100, w którym siedzibę znalazły Ministerstwo Sprawiedliwości oraz Sąd Okręgowy i Rejonowy.

Niezależne jury, złożone z inżynierów i architektów nagradzało obiekty, które wyróżniają się jakością wykonania, jakością projektowania oraz wykorzystaniem najnowocześniejszych materiałów i technologii. Pod uwagę brana była również terminowość realizacji i dobre tempo budowy, a także uwzględnienie rozwiązań energooszczędnych i ekologicznych. Nagrodę odebrał Grzegorz Kawecki – Wiceprezes Zarządu SGI Baltis podczas uroczystej konferencji, która odbyła się w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Czerniakowska Offices to nowoczesny biurowiec zlokalizowany w atrakcyjnym punkcie Warszawy, w dzielnicy Mokotów, przy ulicy Czerniakowskiej. Zaprojektowany został przez znaną pracownię Bartłomieja Biełyszewa.

Budynek łączy proste, eleganckie rozwiązania architektoniczne z funkcjonalnością, wygodą i ergonomią pracy. Znajduje się w nim 7 wind osobowych i 4 klatki schodowe, a także dwukondygnacyjne archiwum podziemne z pełną klimatyzacją i urządzeniami zapewniającymi bezpieczeństwo składowanych akt. Ponadto w podziemiach usytuowany jest parking na 190 miejsc, zaś dodatkowo na powierzchni przewidziano jeszcze 35 miejsc postojowych.

Wykończenie budynku gwarantuje jego estetykę i funkcjonalność. Posadzki i ściany hallu na parterze wyłożone są włoskim marmurem, zaś we wszystkich pomieszczeniach na podłogach położono trwałą i elegancką wykładzinę dywanową. Ponadto zastosowano podwieszane sufity z wbudowanym oświetleniem oraz nowoczesne aluminiowe okna.

Łączna powierzchnia użytkowa budynku to ok. 21.000 m2. W budynku zastosowano pełne okablowanie strukturalne z połączeniami światłowodowymi piętrowych punktów dystrybucyjnych. Zamontowano także pełną klimatyzację z możliwością indywidualnej regulacji w każdym pomieszczeniu, system sygnalizacji pożaru, kontrolę dostępu do wszystkich pomieszczeń biurowych oraz zintegrowany system zarządzania budynkiem EBI. Ponadto serwerownie wyposażone są poza klimatyzacją w system gaszenia gazem.

Do kluczowych instalacji w budynku, takich jak systemy bezpieczeństwa, serwerownie i windy, energia elektryczna doprowadzana jest przy pomocy dwóch niezależnych linii zasilających.

W budynku swoją siedzibę mają Departamenty Ministerstwa Sprawiedliwości (m.in. Krajowy Rejestr Karny i Centrum Ogólnopolskich Rejestrów Sądowych) oraz Wydziały Gospodarcze Sądu Okręgowego w Warszawie i Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy.

Realizacja inwestycji trwała od kwietnia 2006 do grudnia 2007.

Platynowe Wiertło to konkurs organizowany cyklicznie dla firm budowlanych na najlepszy obiekt roku. Jego głównym celem jest wspieranie i promowanie najlepszych wykonawców budowlanych na rynku polskim. Organizatorem konkursu jest firma Bosch. Do konkursu były zgłaszane obiekty w czterech kategoriach: budownictwo mieszkaniowe, budownictwo użyteczności publicznej, przebudowy i modernizacje oraz obiekty inżynieryjne, które zostały ukończone i oddane do użytku między 1 września 2007 r. a 30 września 2008 r.

SGI Baltis jest firmą deweloperską, która poza budownictwem mieszkaniowym realizuje też obiekty biurowe i handlowo-usługowe. Swoje inwestycje prowadzi m.in. w Warszawie, Szczecinie, Łodzi, Słupsku i Międzyzdrojach. Należy do Grupy Kapitałowej Baltis Investment S.A., której działalność sięga 1990 r. Poza SGI należy do niej także Invest Komfort – trójmiejski deweloper, twórca najwyższego w Polsce apartamentowca Sea Towers (40 pięter) zlokalizowanego w Gdyni oraz największy w kraju producent stolarki drzwiowej – Porta Drzwi. Wśród innych nagród zdobytych ostatnio przez SGI Baltis wymienić można następujące: Kryształowy Deweloper 2007 i 2008, Kryształowe Apartamenty 2007 i 2008, Bezpieczna Budowa 2008, Najlepszy Pracodawca 2008, Diament Forbesa 2009.
Bolesław Tołkacz
Agencja Espresso

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.