„Bogdanka” przed debiutem na GPW – Portal PR - 24PR
„Bogdanka” przed debiutem na GPW

29.05.2009 Kategoria: Rynek kapitałowy. Autor: ipis

Na koniec czerwca zaplanowany jest debiut Spółki Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. IPO.pl zaprasza inwestorów i dziennikarzy 1 czerwca na czat giełdowy z prezesem zarządu LW Bogdanka, Mirosławem Tarasem. Tematem dyskusji będzie debiut spółki, szczegóły oferty, cele emisji i dalszy rozwój spółki.

LW „Bogdanka” S.A. jest jednym z liderów rynku producentów węgla energetycznego w Polsce, wyróżniającym się na tle branży pod względem osiąganych wyników finansowych, wydajności wydobycia węgla kamiennego oraz planów inwestycyjnych. W 2008 roku Spółka wypracowała przychody w wysokości ponad 1 mld zł oraz zysk netto na poziomie 155 mln zł.

„Bogdanka” planuje pozyskać ok. 450 milionów złotych na budowę nowej i modernizację istniejącej infrastruktury technicznej w ramach Pola Stefanów, która umożliwi Spółce podwojenie produkcji węgla, począwszy od 2014 r.

„Bogdanka jest zdecydowanie jednym z najlepszych przedsiębiorstw działających w polskiej branży wydobywczej. Nasze wyniki finansowe i potencjał rozwoju są dowodem na to, że sektor węglowy może być efektywny i przynosić wysokie zyski. Idziemy na giełdę z pełną świadomością, jakiego wyzwania się podejmujemy, ale jednocześnie jesteśmy firmą gotową sprostać oczekiwaniom inwestorów giełdowych. Mamy ambitny plan inwestycyjny, który gwarantuje budowę wartości Bogdanki dla wszystkich akcjonariuszy” – mówi Mirosław Taras, prezes zarządu LW Bogdanka.

01.06.2009 r. o godzinie 13:00 odbędzie się czat giełdowy, którego gościem będzie prezes zarządu LW Bogdanka, Mirosław Taras. Już dziś zapraszamy do przesyłania pytań do spółki.

Zapraszamy na stronę www.czat.ipo.pl

źródło: IPO.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.