„Zielona” technologia CyberPower już w Polsce – Portal PR - 24PR
„Zielona” technologia CyberPower już w Polsce

14.05.2009 Kategoria: Technologie. Autor: infopr

Na polskim rynku pojawiły się rozwiązania „GreenPower UPSTM” marki CyberPower – zasilacze awaryjne UPS i akcesoria, które zużywają nawet do 75 proc. mniej energii niż podobne urządzenia innych producentów. Stosując energooszczędny sprzęt CyberPower, jego użytkownicy ponoszą mniejsze koszty zużycia energii, a jednocześnie przyczyniają się do większej dbałości o środowisko naturalne.

CyberPower to firma obecna na światowym rynku od ponad dziesięciu lat. Zajmuje się projektowaniem i dostarczaniem wysokiej klasy rozwiązań UPS, które służą do zapewnienia stabilnej pracy urządzeniom korzystającym z energii elektrycznej. Zasilacze awaryjne UPS i akcesoria marki CyberPower pojawiły się właśnie na polskim rynku dzięki umowie o współpracy zawartej z Konsorcjum FEN – dystrybutorem rozwiązań IT.

„Racjonalne podejście do kosztów energii elektrycznej zużywanej przez urządzenia IT, a także postawa proekologiczna generują coraz większy popyt na rozwiązania spod znaku „zielonych” technologii. Z tego też względu Konsorcjum FEN wprowadza na polski rynek zasilacze awaryjne CyberPower, wyposażone w technologię GreenPower UPSTM. Urządzenia te – w porównaniu do rozwiązań konkurencyjnych producentów – pozwalają na oszczędność energii na poziomie nawet 75 proc., emitując podczas pracy aż do 80 proc. mniej ciepła i pozwalając jednocześnie na ograniczenie kosztów związanych z utrzymaniem odpowiedniej temperatury w serwerowniach” – mówi Bartek Boczkaja, Prezes Zarządu Konsorcjum FEN Sp. z o.o.

Portfolio produktów UPS marki CyberPower otwiera seria Value (moc 400/600/800 VA, trzy gniazda podtrzymujące napięcie), przeznaczona dla użytkowników domowych i małych przedsiębiorstw. Urządzenia Value LCD z kolei (moc 1200/1500/2200 VA) posiadają sześć gniazd wyjściowych oraz wielofunkcyjny wyświetlacz LCD prezentujący takie dane, jak aktualne obciążenie zasilacza, czas pracy na bateriach czy napięcie wejściowe i wyjściowe. W wyświetlacz LCD wyposażone są również urządzenia serii BRICS (450/650/850 VA, trzy gniazda podtrzymujące napięcie, trzy gniazda filtrujące), które wyposażone są dodatkowo w ładowarkę akumulatorów AA/AAA oraz port USB do ładowania urządzeń typu telefon komórkowy czy odtwarzacz MP3.

CyberPower oferuje również najwyższej klasy UPS, przeznaczone do współpracy z serwerami, sprzętem sieciowym, stacjami roboczymi i innymi aplikacjami o krytycznym znaczeniu – seria Intelligent LCD (moc 1350/1500 VA, 3+3 gniazda wyjściowe) oraz Office Rack Mount (1000/1500 VA, 4+2 gniazda wyjściowe) w obudowie 1U do montażu w standardowej szafie 19″. Ofertę zamykają urządzenia Professional Rack Mount (modele od 750 do 3000 VA), pracujące w technologii pure sinewave.

Wszystkie zasilacze CyberPower wyposażone są w oprogramowanie zarządzające PowerPanel® (w wersjach Personal lub Business), pracujące pod systemami Windows i Linux, a urządzenia z portami USB są w 100 proc. wspierane przez system MacOS X.

Spośród akcesoriów warto na pewno zwrócić uwagę na przetwornicę CPS140UPE – kompaktowy inwerter DC na AC o mocy 140W, zapewniający bezpieczne i wygodne źródło energii podczas jazdy samochodem. Co ciekawe, jego opatentowany kształt umożliwia umieszczenie urządzenia w standardowym uchwycie na napoje. Z kolei CPS500NBP jest przenośnym filtrem zabezpieczającym zasilacz notebooka przed uszkodzeniem spowodowanym przepięciami o energii aż do 500 J.

Rozwiązania UPS CyberPower są już dostępne u partnerów Konsorcjum FEN – autoryzowanego dystrybutora CyberPower w Polsce.

Dodatkowe informacje:

Pod adresem: ftp://ftp.fen.pl/CyberPower są dostępne materiały n/t CyberPower: katalog produktowy oraz dobrej jakości zdjęcia urządzeń CyberPower.

CyberPower Systems to istniejący od 1997 roku producent uznanych w świecie systemów UPS. bazujących obecnie na technologii GreenPower UPSTM. Firma powstała na Tajwanie, gdzie mieści się obecnie jej centrala i posiada oddziały w USA, Europie i Azji. Rozwiązania CyberPower wyróżniają się na na tle konkurencji wysoką jakością i niezawodnością. Więcej informacji o CyberPower Systems Inc. można znaleźć na stronie: http://www.cyberpowersystems.com.

Konsorcjum FEN Sp. z o.o. działa na rynku od 1998 roku, jako dystrybutor z wartością dodaną (VAD). Spółka reprezentuje w Polsce wielu wiodących na świecie producentów urządzeń sieciowych oraz peryferiów komputerowych. FEN jest m.in. największym w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji dystrybutorem urządzeń sieciowych Linksys by Cisco oraz Cisco Small Business, a także reprezentuje takie światowe marki jak: Meru Networks, QNAP, PQI, Transcend, ACTi, Holux, Welland, CyberPower, Dynamode. FEN zapewnia dla dystrybuowanych marek wsparcie techniczne z gwarancją „next business day”, oraz prowadzi dla swoich partnerów handlowych szkolenia techniczne i certyfikacyjne. Więcej informacji na temat Konsorcjum FEN można znaleźć pod adresem: www.fen.pl.
Krzysztof Rupar,
Specjalista ds. PR,
PR Solutions,
www.prsolutions.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.