3000 prototypów opon dla Porsche Panamera – Portal PR - 24PR
3000 prototypów opon dla Porsche Panamera

07.05.2009 Kategoria: MOTO. Autor: infopr

Michelin dostarczy opony do nowego czterodrzwiowego Porsche Panamera. Aby zoptymalizować osiągi pojazdu, inżynierowie Michelin opracowali ponad 3000 prototypowych opon. Dzięki zaawansowanej technologii Michelin Pilot Sport i Michelin Pilot Alpin zapewniają samochodom Porsche przyczepność w każdych warunkach – na mokrej i suchej nawierzchni, zarówno latem jak i zimą.

Dopasowaliśmy się do celu przedstawionego przez Porsche przy projektowaniu modelu Panamera – aby stworzyć pierwszy samochód, który połączy wyjątkową dynamikę z najwyższym poziomem bezpieczeństwa i komfortu pasażerów – powiedział Tomasz Młodawski, menedżer produktu Michelin Polska. Tak powstały opony, które zapewniają bezpieczeństwo, wysokie osiągi, a jednocześnie są idealnie dopasowane do charakterystyki i geometrii zawieszenia Panamery. – dodał Tomasz Młodawski.

 

Dzięki trzyletniej współpracy zespołów Porsche i Michelin, opony Michelin uzyskały prestiżową homologację Porsche do modelu Panamera. Opony Michelin Pilot Sport były testowane w półtoragodzinnych testach przy prędkości 300 km/h, i dwudziestominutowych testach przy prędkości 350 km/h. Zespół Michelin ds. opon wysokich osiągów przygotował ponad 2000 prototypów opon letnich i ponad 1000 prototypów opon zimowych. Testy były prowadzone w kilku miejscach na całym świecie, a zimowe opony (Michelin Pilot Alpin) zostały sprawdzone przy temperaturze poniżej -25°C.

Konstrukcja „Supersport” zastosowana w oponach Michelin Pilot Sport drugiej generacji została oparta na bazie elementów stalowych o bardzo wysokiej wytrzymałości. Konstrukcja zapewnia najwyższy wskaźnik odporności na siły i przeciążenia działające podczas szybkiej jazdy. Dzięki unikalnej rzeźbie bieżnika, wyposażonego w centralne, ciągłe żebro, oraz specjalnie dobranej mieszance gum, opona przylega do drogi możliwie największą powierzchnią. Bieżnik opony Michelin Pilot Sport PS2 trudno pomylić z jakimkolwiek innym. Agresywny, wyrazisty wygląd, słusznie nasuwa skojarzenia z oponami używanymi w Formule 1.

Aby zoptymalizować pracę bocznych ścianek opony, użyto technologii monoosnowy. Ze względu na niski profil opon zastosowano w nich system ULP (Ultra Low Profile), który pozwolił na zwiększenie ich trwałości. Opony o szerokości przekroju powyżej 275 mm mają sześć centralnych żeber, pozostałe pięć. Michelin Pilot Sport PS2 wyposażona jest w rant ochronny felgi, zabezpieczający obręcz przed uszkodzeniem. Nawet przy sportowym stylu jazdy przebieg opon Michelin Pilot Sport PS2, zamontowanych na tylnej osi, o 12% przewyższa średni przebieg konkurencyjnych opon z segmentu „Supersport”.

Opony Michelin Pilot Sport do Porsche Panamera są dostępne w rozmiarach 295/35ZR20 105Y, 255/45 ZR19 100Y, 285/40 ZR19 103Y, 255/40ZR20 101Y i mają specjalne oznaczenia N0, co oznacza, że nie są rekomendowane do samochodów innych marek. Opony Michelin Pilot Sport są również dostępne w rozmiarach do innych sportowych samochodów o wyjątkowo wysokich osiągach takich jak np. Bugatti Veyron, Maseratti Quatroporte, Mercedes C63 AMG czy Maybach Sport.
Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa MICHELIN produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności – są to opony do samolotów, samochodów, rowerów, sprzętu budowlanego i rolniczego, samochodów ciężarowych, motocykli i promów kosmicznych, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (viamichelin.com). Siedzibą koncernu jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma jest obecna w 170 krajach, ma 69 zakładów produkcyjnych w 19 różnych krajach.

Ewa Konopka,
rzecznik prasowy
Michelin Polska,
http://www.michelin.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.