Comarch podpisał umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia – Portal PR - 24PR
Comarch podpisał umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia

29.05.2009 Kategoria: Systemy IT. Autor: infopr

Comarch podpisał w dniu 11 maja 2009 umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie usług serwisu bieżącego i dostosowawczego oprogramowania Systemu Obsługi Formularzy Unijnych, o wartości 1.507.902 zł brutto.

Jest to pierwszy kontrakt Comarch dla Narodowego Funduszu Zdrowia. Przedmiotem umowy jest utrzymanie oraz rozbudowa funkcjonującego w centrali NFZ systemu służącego wsparciu rozliczeń kosztów leczenia pacjentów za granicą pomiędzy NFZ a odpowiadającymi mu instytucjami w Unii Europejskiej. System zostanie rozbudowany między innymi o moduł generowania raportów, moduły służące do generowania niezbędnych dokumentów rozliczeniowych, monitorowania rozliczeń oraz interfejsy do innych systemów NFZ.

– Przejęcie utrzymania i rozszerzenie już istniejącego systemu zbudowanego i dotychczas utrzymywanego przez innego wykonawcę nie jest zadaniem prostym. Negocjacje były długotrwałe, istniała konieczność wyjaśnienia bardzo wielu technicznych aspektów funkcjonowania i rozbudowy systemu, w taki sposób, aby realizacja umowy przebiegała bez zakłóceń – mówi Dariusz Durałek, Wicedyrektor Sektora Administracja Publiczna, Utilities i Samorządy w Comarch.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.