Comarch wśród największych graczy branży telekomunikacyjnej w Nicei – Portal PR - 24PR
Comarch wśród największych graczy branży telekomunikacyjnej w Nicei

07.05.2009 Kategoria: konferencje. Autor: infopr

Jak co roku, Comarch bierze udział w kolejnej edycji konferencji Management World, organizowanej przez TM Forum i będącej największym tego typu wydarzeniem w branży telekomunikacyjnej.

Tegoroczna konferencja Management World odbywa się w dniach 6-8 maja w Nicei. Comarch prezentuje tam swoje najnowsze rozwiązania z zakresu zarządzania siecią i usługami (Comarch Network and Service Inventory) oraz monitorowania usług (Comarch Service Assurance).

Comarch, dostawca oprogramowania i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, pomaga swoim klientom stawić czoła wyzwaniom związanym z efektywnym oraz sprawdzonym stabilnym zarządzaniem usługami opartymi na wielu technologiach i sieci wielu sprzedawców. Spełnione standardy ITIL oraz TMF sprawiają, że dostępność usługi wzrasta, a koszty utrzymania (OPEX) są niższe.

– Comarch jest bardzo aktywnym członkiem TM Forum. Pojawiamy się na organizowanych przez nich wydarzeniach i uczestniczymy w grupach roboczych. Zachęcamy również naszych klientów do współpracy z nami w ramach inicjatyw Forum. Tego rodzaju wydarzenia zwiększają rozpoznawalność naszej firmy jako prężnego dostawcy rozwiązań IT w branży telekomunikacyjnej – mówi Piotr Piątosa, Wiceprezes Zarządu Comarch SA odpowiedzialny za Sektor Telekomunikacji.

Z szerokiej gamy produktów i rozwiązań oferowanych przez Comarch do zaprezentowania podczas konferencji wybrano: Comarch Next Generation Service Management (NGSM) opierające się na rozwiązaniu Next Generation Service Assurance i CMDB (Configuration Management Database); Comarch Next Generation Service Assurance (NGSA), które pozwala na zapewnienie pełnej ochrony dostarczanych usług i zabezpieczenie przychodów operatora; oraz Comarch Process-Driven Inventory, które jest rozwiązaniem umożliwiającym zwiększenie potencjału sieci i efektywności operacji poprzez zintegrowane, tzw. „parasolowe” zarządzanie zasobami, usługami i operacjami sieci.

COTS OSS Suite firmy Comarch cieszy się niesłabnąca popularnością w wielu krajach europejskich, zwłaszcza w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Od czasu pierwszego wdrożenia zrealizowanego w 2003 dla Telefonica O2 Germany GmbH & Co. OHG, obejmującego implementację aplikacji Fault Management oraz Configuration i Performance Management, Comarch z sukcesem zrealizował projekty m.in. dla T-Mobile Austria oraz T-Mobile Germany, gdzie wdrożono rozwiązanie Comarch Resource and Service Inventory (będące częścią platformy Comarch OSS Suite).

Trwała współpraca z integratorami w tym regionie, wliczając w to PSI oraz T-Systems, jest ciągle umacniana. To przynosi korzyści klientom Comarch w postaci innowacyjnych i kompletnych rozwiązań COTS, a także wysokiej jakości zintegrowanych usług.

Sukces platformy Comarch OSS Suite potwierdza również ostatni duży projekt w Niemczech, zrealizowany dla wiodącego operatora telefonii komórkowej, który wybrał Comarch jako dostawcę rozwiązań oraz usług konsultingowych.

Magdalena Grochala
PR Manager
Comarch SA

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.