Ericsson zbuduje nowoczesną sieć światłowodową dla władz szwedzkiego miasta – Portal PR - 24PR
Ericsson zbuduje nowoczesną sieć światłowodową dla władz szwedzkiego miasta

28.05.2009 Kategoria: Telekomunikacja. Autor: ipis

Ericsson podpisał umowę o dalszej rozbudowie otwartej miejskiej sieci światłowodowej w Hudiksvall w Szwecji. Po raz pierwszy podjął się zarówno rozbudowy takiej sieci, jak i zarządzania nią. Dzięki tej inicjatywie miasto Hudiksvall stało się ośrodkiem badań naukowych na światową skalę.Sieć miejska jest podstawą nowatorskiego środowiska komunikacyjnego, które władze samorządowe Hudiksvall budują w celu pobudzenia wzrostu gospodarczego. Dzięki otwartej sieci szerokopasmowej mieszkańcy mają do wyboru usługi wielu operatorów Internetu, w tym zindywidualizowane, szybkie usługi Ericsson zbuduje nowoczesną sieć światłowodową dla władz samorządowych szwedzkiego miasta

Ericsson podpisał umowę o dalszej rozbudowie otwartej miejskiej sieci światłowodowej w Hudiksvall w Szwecji. Po raz pierwszy podjął się zarówno rozbudowy takiej sieci, jak i zarządzania nią. Dzięki tej inicjatywie miasto Hudiksvall stało się ośrodkiem badań naukowych na światową skalę.

Sieć miejska jest podstawą nowatorskiego środowiska komunikacyjnego, które władze samorządowe Hudiksvall budują w celu pobudzenia wzrostu gospodarczego. Dzięki otwartej sieci szerokopasmowej mieszkańcy mają do wyboru usługi wielu operatorów Internetu, w tym zindywidualizowane, szybkie usługi szerokopasmowe, takie jak telewizja internetowa IPTV w standardzie high-definition oraz wideo na żądanie.

„Współpraca z firmą Ericsson umożliwia nam dalsze rozszerzanie sieci światłowodowej, która jest dla władz Hudiksvall jedną z najważniejszych inwestycji. W dłuższej perspektywie ułatwi nam ona również opracowanie programów edukacyjnych i badawczo-rozwojowych w zakresie technologii światłowodowych oraz ogólnie usprawni nasze działania” – mówi Sven-Åke Thoresen, burmistrz Hudiksvall.

„Ericsson robi kolejny krok naprzód, budując otwartą sieć miejską nowej generacji, która pozwala na wdrożenie konkurencyjnych infrastruktur informatycznych. Sieci otwarte zapewniają miastom i ich mieszkańcom korzyści skali oraz najwyższy poziom usług.  Jesteśmy dumni, że miasto Hudiksvall wybrało nas jako partnera” – mówi Mikael Bäckström, prezes firmy Ericsson na kraje skandynawskie i bałtyckie.

Ericsson będzie zarządzał siecią dla firmy Zitius, operatora sieci z otwartym dostępem, do roku 2016. W ramach umowy dostarczy i wdroży przełączniki z łączami światłowodowymi EDA 1200, rozwiązania do agregacji sieci miejskiej, wielousługowe rutery brzegowe SmartEdge oraz urządzenia obsługujące rdzeń sieci. Jeszcze w tym miesiącu Ericsson doprowadzi łącza światłowodowe do poszczególnych domów.

Ericsson jest wiodącym na świecie dostawcą usług i serwisów dla operatorów telekomunikacyjnych. Będąc liderem rynku technologii komórkowych 2G i 3G, dostarcza usługi komunikacyjne i zarządza sieciami, które służą ponad 195 milionom użytkowników. Portfolio firmy zawiera infrastrukturę sieci stałych i mobilnych, Internet szerokopasmowy oraz rozwiązania multimedialne dla operatorów, firm i deweloperów. Spółka Sony Ericsson zapewnia konsumentom spersonalizowane telefony komórkowe.

Ericsson realizuje wizję „komunikacji dla wszystkich” poprzez innowacje, technologie i zrównoważone rozwiązania biznesowe. Firma jest obecna w 175 krajach, w 2008 roku ponad 70.000 pracowników wygenerowało dochód wysokości 27 miliardów USD (209 miliardów SEK). Założona w 1876 roku z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji, firma Ericsson jest obecna na giełdach OMX Nordic Exchange Stockholm i NASDAQ., takie jak telewizja internetowa IPTV w standardzie high-definition oraz wideo na żądanie.„Współpraca z firmą Ericsson umożliwia nam dalsze rozszerzanie sieci światłowodowej, która jest dla władz Hudiksvall jedną z najważniejszych inwestycji. W dłuższej perspektywie ułatwi nam ona również opracowanie programów edukacyjnych i badawczo-rozwojowych w zakresie technologii światłowodowych oraz ogólnie usprawni nasze działania” – mówi Sven-Åke Thoresen, burmistrz Hudiksvall.„Ericsson robi kolejny krok naprzód, budując otwartą sieć miejską nowej generacji, która pozwala na wdrożenie konkurencyjnych infrastruktur informatycznych. Sieci otwarte zapewniają miastom i ich mieszkańcom korzyści skali oraz najwyższy poziom usług.  Jesteśmy dumni, że miasto Hudiksvall wybrało nas jako partnera” – mówi Mikael Bäckström, prezes firmy Ericsson na kraje skandynawskie i bałtyckie.Ericsson będzie zarządzał siecią dla firmy Zitius, operatora sieci z otwartym dostępem, do roku 2016. W ramach umowy dostarczy i wdroży przełączniki z łączami światłowodowymi EDA 1200, rozwiązania do agregacji sieci miejskiej, wielousługowe rutery brzegowe SmartEdge oraz urządzenia obsługujące rdzeń sieci. Jeszcze w tym miesiącu Ericsson doprowadzi łącza światłowodowe do poszczególnych domów.Ericsson jest wiodącym na świecie dostawcą usług i serwisów dla operatorów telekomunikacyjnych. Będąc liderem rynku technologii komórkowych 2G i 3G, dostarcza usługi komunikacyjne i zarządza sieciami, które służą ponad 195 milionom użytkowników. Portfolio firmy zawiera infrastrukturę sieci stałych i mobilnych, Internet szerokopasmowy oraz rozwiązania multimedialne dla operatorów, firm i deweloperów. Spółka Sony Ericsson zapewnia konsumentom spersonalizowane telefony komórkowe.Ericsson realizuje wizję „komunikacji dla wszystkich” poprzez innowacje, technologie i zrównoważone rozwiązania biznesowe. Firma jest obecna w 175 krajach, w 2008 roku ponad 70.000 pracowników wygenerowało dochód wysokości 27 miliardów USD (209 miliardów SEK). Założona w 1876 roku z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji, firma Ericsson jest obecna na giełdach OMX Nordic Exchange Stockholm i NASDAQ.

źródło:  ericsson.com

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.