Inteligentne wsparcie od SpeedUp IQbator – Portal PR - 24PR
Inteligentne wsparcie od SpeedUp IQbator

14.05.2009 Kategoria: Przedsiębiorczość. Autor: infopr

Speedup IQbator to instytucja otoczenia biznesu, która powstała z inicjatywy i pomysłu osób posiadających szerokie doświadczenie w dziedzinie biznesu. Priorytetowymi działaniami SpeedUp Group jest przekazanie nie tylko pomocy finansowej w postaci środków kapitałowych na rozwój inwestycji, ale i dostarczenie inkubowanym projektom tzw. „inteligentnego kapitału” podnoszącego możliwości udanego startu biznesowego.

SpeedUp IQbator wyróżnia wśród innych instytucji otoczenia biznesu jego multi synergiczny charakter. Podstawowym zadaniem każdego inkubatora jest asysta w tworzeniu oraz pomoc w pierwszym okresie działania małej technologicznej firmy. Obok typowo „miękkich” usług takich jak wykłady, szkolenia, regularne spotkania z innymi inkubowanymi przedsięwzięciami pozwalające na różnego rodzaju kontakty biznesowe, SpeedUp IQbator aranżuje bezpośrednie wsparcie kapitałowe dla najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć, przy czym zakres tego wsparcia zależy
w sposób bezpośredni od rodzaju zapotrzebowania na kapitał i konieczności zaangażowania niezależnych ekspertów – czyli niezbędnego na starcie know-how.

Wiedzieć jak – odpowiednie doradztwo
Coraz częściej firmy będące przedmiotem inwestycji wyżej cenią odpowiednie know-how i skuteczną strategię wejścia na rynek niż sam kapitał. Tequilla Polska, Peppermint, Healthway, Netizens czy Indigity – to przedsięwzięcia, które stoją za osobami zaangażowanymi w działalność SpeedUp IQbator. Zdobyte doświadczenie biznesowe już wielokrotnie pozwalało startującym firmą przezwyciężać momenty kryzysowe oraz realizować skuteczną strategię rynkową.

SpeedUP IQbator realizuje szereg projektów mających charakter otwarty:

– Projekt „Microsoft BizSpark” – networking innowacyjnych przedsięwzięć w branży informatycznej i komunikacji – globalny projekt uruchomienia nowatorskiego oprogramowania w celu wsparcia projektów o charakterze start-up w początkowym okresie działalności. Następnie celem projektu było stworzenie globalnej sieci społecznościowej projektów o charakterze zalążkowym. Projekt partnerski, pod nadzorem firmy Microsoft. Więcej pod adresem: www.microsoft.com/bizspark

– Projekt „TechShow” – cykl konferencji technologicznych TechShow, możliwość spotkania się inwestorów z twórcami startupów, których tematyka koncentruje się na zwiększaniu elastyczności przetwarzanych informacji za szczególnym uwzględnieniem technologii mobilnych. Projekt pod patronatem Marszałka woj. Wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Poznania, Rektora Politechniki Poznańskiej, Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Prezesa Wielkopolskiego Klastra Teleinformatycznego. Więcej pod adresem www.techshow.pl
W przygotowaniu są kolejne projekty zogniskowane na wspieranie nowych technologii i firm technologicznych.

Łącznie inwestorzy związani ze SpeedUp Group dofinansowali i zrealizowali już 8 projektów na łączną kwotę 11 mln złotych. Są to następujące projekty:
· M2SPHARE S.A.- mobilna platforma audio;
· Legimi Sp. z o.o. – inkubacja w innowacyjnym obszarze rynku – papier elektroniczny;
· ITODO Sp. z o.o.- zdalne zarządzanie projektami;
· INDIGITY S.A.- pierwszy w Polsce holding reklamowy;
· Holicon Sp. z o.o. – contact center;
· Netizens Sp. z o.o. – wielokrotnie nagradzana Agencja Interaktywna; –
· Peppermint Sp z o.o. – agencja marketingu zintegrowanego;
· HealthWay Sp. z o.o. – agencja marketing farmaceutycznego.

Kapitał na start – inwestycje
SpeedUp IQbator nawiązuje w sposób bezpośredni do SpeedUp Seed Funding Group, która jest inicjatywą prywatnych przedsiębiorców od lat zajmujących się inwestowaniem w startupy. W toku zdobytych doświadczeń ilość tworzonych instrumentów inwestycyjnych systematycznie się rozwija – jest to zarówno fundusz kapitału zalążkowego, sieć aniołów biznesu, instrumenty kredytowe, pożyczkowe oraz wsparcie eksperckie w zakresie pozyskania odpowiednich funduszy unijnych. Warto podkreślić, że o sukcesie danej firmy decyduje często właściwy dobór kilku (często sekwencyjnie) inwestorów oraz innych instrumentów finansowych.
Piotr Orlik
PR Consultant
Q&A Consulting

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.