Mobil 1 New Life 0W-40 – Portal PR - 24PR
Mobil 1 New Life 0W-40

26.05.2009 Kategoria: MOTO. Autor: infopr

ExxonMobil wprowadza do sprzedaży olej silnikowy Mobil 1 New Life 0W-40.  Produkt wchodzi na miejsce zajmowane dotąd przez Mobil 1 0W-40.
Zmiana ta podkreśla dostosowanie środków smarnych do wymogów nowych samochodów oraz zaawansowaną technologię Mobil 1, która przekracza obecne oczekiwania ze strony producentów silników.

Mobil 1 New Life 0W-40 jest najbardziej zaawansowaną formulacją, która posiada najlepszy w swojej klasie profil właściwości wymaganych przez przemysł samochodowy. Nazwa New Life oznacza, że olej ten jest idealny dla nowszych samochodów, jednak również doskonale chroni silniki starszych, dobrze utrzymanych pojazdów. Ten nowoczesny, w pełni syntetyczny olej silnikowy jest przykładem optymalnego połączenia bazowych olejów syntetycznych i pakietu dodatków uszlachetniających, składającego się z około dwudziestu komponentów. Specjalnie opracowane dodatki uszlachetniające zapewniają długotrwałą ochronę silnika, również w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy.

Olej Mobil 1 New Life 0W-40 w szczególności spełnia wymogi nowoczesnych silników. Obecnie produkowane silniki, w porównaniu do swoich poprzedników, mają wyższą moc oraz są bardziej kompaktowe, co prowadzi do zwiększenia gęstości mocy oraz wyższego obciążenia termicznego. Dodatkowym obciążeniem dla silnika jest bezpośredni wtrysk oraz coraz częściej spotykana turbosprężarka. W rezultacie nowoczesne silniki potrzebują jeszcze lepszej ochrony, w której zdecydowaną przewagę mają w pełni syntetyczne oleje silnikowe, takie jak Mobil 1 New Life 0W-40.

„Nasz olej należy do grupy najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów smarnych na świecie i charakteryzuje się niebywale wysokim poziomem efektywności smarowania. Udoskonalamy nasze produkty dzięki wprowadzaniu do formulacji coraz lepszych dodatków. Jednak zanim produkt trafi na sklepowe półki, przechodzi wiele testów laboratoryjnych i prób w prawdziwym środowisku pracy. Dzięki temu mamy pewność,
że Mobil 1 to synonim najwyższej jakości w motoryzacji” – mówi Danuta Michałus-Sokołowska, dyrektor ds. marketingu ExxonMobil Poland.

Najważniejsze zalety Mobil 1 New Life 0W-40.
· Zmniejszenie zużycia silnika i utrzymanie jego pierwotnej wydajności.
· Ochrona przed powstawaniem szlamu, warstwy lakieru oraz przed zanieczyszczeniami w ciężkich warunkach pracy.
· Bezawaryjna praca w ekstremalnie wysokich temperaturach, co jest szczególnie ważne w samochodach z turbodoładowanym silnikiem.
· Bardzo dobre właściwości oleju o małej lepkości w niskich temperaturach.
· Wolniejszy proces starzenia się oleju pozwala wydłużyć zalecane przez producentów pojazdów okresy wymiany.
· Mniejsze zużycie paliwa.
· Najbardziej zaawansowany technologicznie z dostępnych olejów silnikowych.
· Spełnia najnowsze specyfikacje producentów samochodów i wymogi branżowe.

Mobil 1 New Life 0W-40 posiada największą ilość aprobat w swojej klasie . Olej spełnia lub przekracza następujące normy przemysłowe i produkcyjne: API SM/SL/SJ/CF, ACEA A3/B3, A3/B4 oraz posiada dopuszczenia następujących producentów: MB-Approval 229.3, MB-Approval 229.5, OPEL Long Life Service Fill GM-LL-A-025; OPEL Diesel Service Fill GM-LL-B-025, BMW LONGLIFE OIL 01, VW 502 00, VW 505 00 oraz PORSCHE Special Oil List. Mobil 1 New Life 0W-40 jest zalecany do użycia w następujących aplikacjach: SAAB, FIAT FIAT 9.55535 – M2, FIAT FIAT 9.55535 – N2 oraz FIAT FIAT 9.55535 – Z2. 

Mobil 1 New Life 0W-40 jest dostępny od drugiej połowy maja, a jego sugerowana cena detaliczna to 54 złote za litr.

Charakterystyka fizykochemiczna Mobil 1 New Life 0W-40.
Lepkość kin., ASTM D 445
cSt w temp. 40ºC 78,3
cSt w temp. 100ºC 14
Popiół siarczanowy, [w%], ASTM D 874 1.2
Fosfor 0.1
Temp. zapłonu, [°C], ASTM D 92 230
Ciężar właściwy w 15°C, [kg/l], ASTM D 4052 0.85
Całkowita Liczba Zasadowa (TBN) 11.3
MRV w temp -40ºC 26242
Wskaźnik lepkości 186
HTHS lepkość [mPa•s] w 150°C, ASTM D4683 3.7

Więcej informacji o środkach smarnych Mobil 1 na stronie internetowej: www.mobil.pl.
„ExxonMobil, Mobil Delvac oraz Mobil 1 są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Exxon Mobil Corporation lub spółek od niej zależnych. ExxonMobil jest największym światowym dostawcą olejów bazowych oraz wiodącym sprzedawcą olejów smarowych i produktów specjalistycznych.
Nazwa ExxonMobil stosowana jest wyłącznie dla uproszczenia i odnosi się do spółki Exxon Mobil Corporation lub jednej z jej spółek zależnych”.

Biuro Prasowe ExxonMobil Poland

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.