PKO BP z Volumetric MK Polska – Portal PR - 24PR
PKO BP z Volumetric MK Polska

29.05.2009 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: infopr

Volumetric MK Polska grupa o międzynarodowym kapitale pozyskała z banku PKO BP finansowanie na realizację swojej czwartej inwestycji mieszkaniowej – Jagiellońska Point w Kielcach. W trudnej sytuacji na rynku kredytów inwestycyjnych dla firm zaufanie największego polskiego banku do dewelopera wskazuje na jego wiarygodność i słuszność przyjętej strategii biznesowej.

W projekcie Jagiellońska Point znajdą się 92 mieszkania o podwyższonym standardzie oraz 6 lokali handlowych. Budynek będzie posiadał recepcję, a właściciele mieszkań znajdujących się od południowej strony będą mieli do dyspozycji ogrzewany ogrody zimowe. Po raz pierwszy w Kielcach w budynku mieszkalnym znajdzie się instalacja artystyczna, przygotowana przez kieleckiego rzeźbiarza Adama Wolskiego.

„Fakt podpisania umowy kredytowej z bankiem PKO BP jest dla nas niezwykle ważny, nie tylko dlatego, że na rynku mamy do czynienia z poważanym brakiem pieniądza, ale także z uwagi na to, że wsparcie banku dla naszej inwestycji jest świadectwem zaufania dla naszego doświadczenia i przedstawianych przez nas prognoz” – powiedział Dyrektor Generalny Volumetric MK Michał Kubicki.

Jest to już 4. umowa kredytowa między PKO BP a Volumetric MK Polska. Do tej pory bank zabezpieczał finansowanie Domu na Górce na warszawskim Bemowie, bielańskiego Osiedla Sokratesa oraz projektu Nad brzegiem Czarnej w podwarszawskich Markach.

„Mamy nadzieję, że będziemy mogli wykorzystać dużą dostępność kredytów hipotecznych, oferowanych przez PKO BP oraz prowadzonego przez bank programu Rodzina na Swoim. Ponieważ znakomita większość naszych mieszkań w Kielcach spełnia wszystkie warunki tego programu spodziewamy się znacznego zainteresowania klientów tym produktem” – powiedział Kierownik Biura Sprzedaży Volumetric MK Polska
w Kielcach Paweł Arabas.

******
Volumetric MK Polska jest podmiotem o charakterze joint venture katalońskiego holdingu Grup Volumetric s.l. oraz Michałem Kubickim. Powstała w marcu 2006r. grupa ma na swoim koncie dwie zrealizowane inwestycje w Warszawie: Dom na Górce (94 mieszkania) i Osiedle Sokratesa (192 mieszkania).

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.