Prekursorzy fotokodów w Polsce – Portal PR - 24PR
Prekursorzy fotokodów w Polsce

12.05.2009 Kategoria: Realizacje. Autor: infopr

Choć usługa fotokodów wciąż nie jest szeroko znana w naszym kraju, coraz więcej agencji wzbogaca swoją ofertę właśnie o nią, słusznie przeczuwając, że jest ona przyszłością marketingu także w Polsce.

Agencja marketingu mobilnego 3BEE w ramach swojej działalności już od 2008 roku oferuje swoim Klientom doradztwo oraz pomoc przy wdrożeniach fotokodów w akcjach marketingowych.

3 BEE jako jedna z pierwszych agencji w Polsce wykorzystywała fotokody w swoich akcjach i ma, biorąc pod uwagę realia naszego rynku, duże doświadczenie w tej tematyce.

Przykładem akcji przygotowanej przez 3BEE, gdzie wykorzystano fotokody, jest ogólnopolska kampania WWF Polska – 1% dla polskich niedźwiedzi – tu fotokody kierowały użytkowników do strony WAP. Na Konferencji Orange Mobile Marketing Forum, która obyła się w grudniu ubiegłego roku, 3BEE zaprezentowała uczestnikom technologię fotokodów w formie interaktywnej zabawy. Osoby, którym udało się odszukać i zeskanować ukryte fotokody, otrzymywały zwrotnie prezenty mobile na swoje komórki. Kolejnym przykładem zastosowania technologii kodów 2D przez 3BEE jest wdrożenie fotokodów na wizytówkach Fiat Auto Poland (dział marketingu i PR).

Osoby pracujące we 3BEE mają również na swoim koncie pierwszą akcję mKuponową z użyciem kodów 2D (datamatrix) w akcji dla „Co jest grane” (Agora) i kina Silver Screen, która odbyła się w zeszłym roku. Osoby wysyłające SMS otrzymywały zwrotnie mkupon z kodem 2D, który uprawniał do zakupu 2 biletów w cenie 1 lub odbioru darmowego popcorn. W kinach zostały umieszczone specjalne terminale, które po zeskanowaniu kodu 2D z ekranu telefonu, drukowały kupony rabatowe.

Fotokody zagościły na stałe w dokumentach firmowych 3BEE (wizytówki czy prezentacje), a agencja prowadzi ekspercki blog o fotokodach którego ideą jest propagowanie nowej technologii w naszym kraju. Kilka razy w tygodniu dodawane są nowe opisy wdrożeń ze świata pokazujące wszechstronne zastosowanie kodów 2D.

http://foto-kody.com

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.