Relacje między Agencjami WOMM a Społecznościami w Sieci – Portal PR - 24PR
Relacje między Agencjami WOMM a Społecznościami w Sieci

14.05.2009 Kategoria: INTERNET. Autor: infopr

Grupa Adweb tworzy panel dyskusyjny o marketingu szeptanym, do którego zaprasza administratorów i moderatorów for internetowych.
Agencja VanguardPR – Grupa Adweb, zaprasza wszystkich administratorów i moderatorów for, grup dyskusyjnych, serwisów społecznościowych, blogów i innych miejsc, gdzie zachodzi wymiana opinii wśród Internautów do wzięcia udziału w otwartym panelu dyskusyjnym o nazwie: „Relacje między Agencjami WOMM a Społecznościami w Sieci.” Panel został stworzony w celu poszerzania wiedzy o etycznym Marketingu Szeptanym wśród osób zarządzających dyskusjami w sieci.
– Informacje na temat Marketingu Szeptanego z ostatnich miesięcy wyraźnie zamieszały w poprawnym rozumieniu WOMMu, a co gorsza zatarły w ten sposób granicę pomiędzy marketingiem szemranym a szeptanym – mówi Bartosz Jurkiewicz, Junior Buzzmarketing Manager z Grupy Adweb.
Internet jest ważnym źródłem informacji o produktach. Ponad 90% internautów przeszukuje sieć zanim ostatecznie zdecyduje się na zakup. W wielu przypadkach to co znajdzie w sieci będzie odzwierciedlało jego stosunek do konkretnego produktu. – Głośne publikacje Gazety.pl o marketingu szemranym, inicjatywy blogerów w tropienie i piętnowanie nieetycznych zachowań w sieci oraz konferencje ujawniające efekty takich działań – pomimo tego, iż wszystkie popieram, doprowadziły w efekcie do czegoś na miarę polowania na czarownice – dodaje Jurkiewicz. Obecnie wśród Internautów pojęcie Marketingu Szeptanego jest równoznaczne ze spamem i nieczystą, nachalną reklamą. Oczywiście, każdy dobrze wie, że winę ponoszą agencje reklamowe oraz firmy zlecające takie działania. Pamiętajmy jednak – i panel ma na celu rozwianie wątpliwości w tym temacie – że prawdziwy WOMM ( jawny i etyczny) jest nie tylko efektywny dla klienta, wpływa również pozytywnie na popularność miejsc, na których dyskusje się odbywają.
WOMM to partnerskie relacje pomiędzy firmą, a jej potencjalnymi klientami. Z jednej strony tworzenie wspólnych produktów oraz podwyższanie standardów. Z drugiej pomoc i wspólna zabawa z osobami zaangażowanymi w akcję. Prawdziwy WOMM nie ma promować marki… ma ją wiarygodnie ocenić, by inni mogli z tej wiedzy skorzystać.
– Analizując polski rynek Marketingu Szeptanego mógłbym wymienić co najmniej pięć jego rodzajów, z czego tylko dwa są etyczne i efektywne – Bartłomiej Juszczyk, CEO Grupy Adweb – najśmieszniejsze jest to [o ironio], że właśnie owe dwa rodzaje są w sieci najbardziej prześladowane.
Podczas dyskusji na wskazanym forum, moderatorzy Usta-Usta zapowiedzieli się przedstawić i opisać najpopularniejsze typy WOMMu jakie zaobserwowali dotąd na polskim rynku. Wyjaśnią jak podchodzić do nieetycznych zachowań, jak na nie reagować. Jakie efekty może przynieść współpraca moderatorów forum z moderatorami programów marketingu szeptanego. Jakie standardy wyznawać i czego oczekiwać od Agencji PR.
– Opinie i doświadczenie administratorów są bardzo ważne, ale dopiero zrozumienie omawianych zjawisk pozwoli w Polsce wznieść WOMM na światowy poziom i ‘oczyścić’ Internet z marketingowego spamu. Dlatego, też oprócz panelu stworzyliśmy specjalną akcję marketingu szeptanego w programie Usta-Usta, dla wszystkich zainteresowanych moderatorów, administratorów i blogerów. Umożliwi ona poznanie zasad działania prawdziwego WOMM od środka. Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy na adres: kwatera@usta-usta.pl – kwituje CEO Grupy Adweb.

***
O GRUPIE ADWEB
Grupa Adweb specjalizuje się w świadczeniu usług w Internecie i zapewnia kompleksowe rozwiązania umożliwiające zaistnienie i sprawne funkcjonowanie w Sieci. W skład Grupy Adweb wchodzą: agencja interaktywna Adweb.pl, agencja public relations VangaurdPR, SEO/SEM Adseo.pl oraz 2BE.PL – marka świadcząca usługi z zakresu rejestracji domen oraz hostingu.

Dodatkowe informacje:
Anna Piątkiewicz
PR Manager, VanguardPR – Grupa Adweb

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.