Westerniada z ING – Portal PR - 24PR
Westerniada z ING

12.05.2009 Kategoria: CSR. Autor: infopr

Wolontariusze ING z regionu Kraków zorganizują zajęcia hipoterapeutyczne dla dzieci niepełnosprawnych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Tarnowie. Zajęcia dla 50 dzieci zaplanowano na 12 maja 2009 roku, w ośrodku jazdy konnej „Furioso”, w Starych Żukowicach.

Westerniada to 13 inicjatywa naszych wolontariuszy realizowana w ramach akcji Dobry Pomysł. Projekty, które zwyciężyły w konkursie wolontariackim dla pracowników banku, otrzymują dotację na realizację z Fundacji ING Dzieciom. Do końca 2009 roku zaplanowano realizację 13 Dobrych Pomysłów w całej Polsce – powiedziała Joanna Warmuz, koordynator ds. CSR w ING Banku Śląskim.

Podczas jednodniowego pobytu w Ośrodku Jazdy Konnej „Furioso” w Starych Żukowicach, podopieczni placówki szkolno – wychowawczej w Tarnowie, wezmą udział w zajęciach hipoterapeutycznych oraz zabawach sportowo – rekreacyjnych na świeżym powietrzu.

Akcja ma na celu integrację i akceptację dzieci niepełnosprawnych w środowisku. Zajęcia dla dzieci z różnym stopniem niepełnosprawności będą prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów wspieranych przez Wolontariuszy ING. Dla podkreślenia przyjaznej i rodzinnej atmosfery, po części sportowej przewidziano grilla oraz pokaz jazdy konnej w stylu western, w wykonaniu mistrza Europy – Alexa Jarmuły.

 

Wolontariat ING to program społeczny, który daje pracownikom ING Banku Śląskiego możliwość zaangażowania się w pracę wolontariacką. Wolontariuszem może być każdy, we wszystkich dziedzinach życia społecznego, wszędzie tam, gdzie taka pomoc jest potrzebna. W pracy wolontariusza można wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe a także swoje hobby, zainteresowania i umiejętności. Obecnie w Banku jest blisko 800 wolontariuszy, ich liczba ciągle rośnie.

Każdy z pracowników banku może przeznaczyć 1 dzień (8 godzin zawodowego czasu pracy) na działania w ramach wolontariatu – gwarantuje to Regulamin Pracy ING Banku Śląskiego.

ING Bank Śląski jest Partnerem Strategicznym Centrum Wolontariatu, najstarszej w Polsce organizacji promującej wolontariat.

Joanna Majer – Skorupa
joanna.majer@ingbank.pl
ING Bank Śląski S.A.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.