Wyłoniono laureatów konkursu „Kuźnia Talentów Wincanton 2008” – Portal PR - 24PR
Wyłoniono laureatów konkursu „Kuźnia Talentów Wincanton 2008”

27.05.2009 Kategoria: Konkursy, Logistyka. Autor: ipis

Czwarta edycja konkursu „Kuźnia Talentów Wincanton”, organizowana przez Forum Logistyki Wincanton została rozstrzygnięta. Po miesięcznych stażach w polskich oddziałach firmy Wincanton, w których wzięło udział 10 finalistów, wyłoniono dwóch laureatów konkursu. Ewa Lesiuk i Sebastian Twaróg w nagrodę wezmą udział w międzynarodowej konferencji logistycznej – EASTLOG.

w ramach praktyk, zdobywali doświadczenie w dziale transportu krajowego, międzynarodowego i morskiego, a także w dziale administracji magazynowej. Staż był niepowtarzalną okazją do skonfrontowania wiedzy teoretycznej z najlepszymi praktykami logistycznymi wypracowanymi przez lata przez firmę Wincanton.

Finalistami czwartej edycji konkursu są studenci pięciu czołowych polskich uczelni, które prowadzą studia na kierunkach związanych z logistyką. Po wcześniejszych eliminacjach,  wytypowani finaliści odbyli praktyki w wybranych, regionalnych placówkach firmy Wincanton na terenie całego kraju, m.in. w Piasecznie, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie. Studenci,

Zwycięzcami programu zostali: Ewa Lesiuk, studentka Uniwersytetu Gdańskiego oraz Sebastian Twaróg z Akademii Ekonomicznej w Katowicach. W nagrodę dwójka studentów pojedzie na XII Kongres Logistyki i Transportu EASTLOG do Pragi, który jest jedną z najważniejszych, europejskich konferencji logistycznych w tym roku. Podczas pobytu w stolicy Czech laureaci wezmą udział w kilkunastu zróżnicowanych tematycznie prezentacjach i dyskusjach panelowych. Wiele z tematów podjętych podczas tegorocznej edycji kongresu dotyczyć będzie analizy obecnej sytuacji gospodarczej na świecie.

Czwarta edycja naszego Konkursu spotkała się ponownie z dużym zainteresowaniem studentów i uczelni wyższych. Z roku na rok jesteśmy coraz bardziej dumni i szczęśliwi z faktu, że młodym ludziom zależy na stażu i pracy właśnie u nas. To dla nas największa nobilitacja. Konkurs „Kuźnia Talentów Wincanton” na stałe wpisał się już w kalendarz wewnętrzny naszej firmy. Chcemy dać szansę najbardziej zdolnym, młodym logistykom, ponieważ to w nich drzemie potencjał, którego nie można przeoczyć” – powiedział Ryszard Warzocha, Dyrektor Zarządzający, Wincanton Polska.

Firma Wincanton od kilku lat bierze udział w różnych aktywnościach, które mają na celu wypromowanie najzdolniejszych studentów kierunków logistycznych uczelni wyższych w Polsce. Jest to nie tylko doskonała możliwość zdobycia doświadczenia w jednej z największych firm logistycznych na świecie, ale i doskonała okazja do podjęcia wymarzonej pracy, zgodnej z wybranym przez siebie kierunkiem studiów. „Kuźnia Talentów Wincanton” to, obok uczestnictwa w ogólnopolskim Konkursie „Graż o staż”, najważniejsza tego typu inicjatywa, która od lat cieszy się dużym zainteresowaniem młodych logistyków.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.