Bankomaty Euronetu na stacjach Lukoil – Portal PR - 24PR
Bankomaty Euronetu na stacjach Lukoil

03.06.2009 Kategoria: bankowość. Autor: ipis

euronetBankomat 24/Euronet Sp. z o.o., największy w Polsce niezależny operator i właściciel sieci bankomatów, podpisał umowę z siecią stacji benzynowych Lukoil. W najbliższych miesiącach firma zainstaluje kilkanaście bankomatów na stacjach sieci w całej Polsce. Umowa zakłada możliwość poszerzenia współpracy. Obecnie Euronet posiada blisko 130 bankomatów na stacjach sieci BP, Shell i Statoil.

Umowa zakłada pilotażową instalację 15 urządzeń na stacjach benzynowych sieci Lukoil w 8 miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Lesznie, Radomiu, Gliwicach i Rybniku. Lokalizacja urządzeń ustalona została na podstawie zapotrzebowania klientów na dostęp do gotówki, a także istniejącej infrastruktury komunikacyjnej, natężenia ruchu i otoczenia stacji benzynowej. Na przełomie czerwca i lipca br. – po zakończeniu przygotowań technicznych – rozpocznie się instalacja pierwszych bankomatów.

„Podpisanie umowy z siecią Lukoil to kolejny krok w kierunku dalszego wzrostu funkcjonalności stacji. Dotychczas współpracowaliśmy z siecią Lukoil w zakresie dystrybucji doładowań kont telefonów komórkowych poprzez terminale elektroniczne Euronetu, a obecnie planujemy instalację pierwszych bankomatów. Potrzeba swobodnego dostępu do gotówki w trakcie podróży, a także planowane inwestycje infrastrukturalne, niewątpliwie sprzyjają dywersyfikacji usług oferowanych przez stacje” – powiedział Marek Szafirski, Prezes firmy Euronet w Polsce.

Lukoil to już czwarta sieć stacji, która rozpoczęła współpracę z firmą Euronet w zakresie instalacji bankomatów. W 2007 roku – jako pierwszy niezależny operator – Euronet rozpoczął montaż swoich urządzeń na stacjach sieci BP i Statoil, gdzie obecnie działa łącznie ok. 100 maszyn. W ubiegłym roku firma rozpoczęła współpracę z siecią Shell, której klienci mogą obecnie korzystać z blisko 30 bankomatów Euronet.

Istotnym uzupełnieniem oferty usług dodatkowych polskich stacji są również doładowania kont pre-paid oferowane przez Euronet. Obecnie na stacjach benzynowych w całej Polsce zainstalowanych jest już 333 terminali elektronicznych firmy służących do doładowań, w tym 111 urządzeń na stacjach Lukoil.

Terminale działają pod marką e-Pay, znajdują się w kasach stacji oraz umożliwiają klientom zasilenie kont pre-paid wszystkich wiodących operatorów telefonii komórkowej. Dodatkowo za pośrednictwem urządzeń można także zakupić doładowania kart służących do rozmów krajowych i międzynarodowych (VoIP). Dla klientów stacji e-Pay oznacza przede wszystkim dostępność wszystkich nominałów doładowań, swobodę uzupełnienia konta w kasie stacji, a także możliwość zdobycia dodatkowych upominków w trakcie regularnych akcji promocyjnych.

Obecnie Euronet jest wiodącym dystrybutorem doładowań pre-paid w Polsce oraz właścicielem największej niezależnej sieci bankomatów w naszym kraju. Firma posiada blisko 2000 bankomatów własnych zlokalizowanych w całej Polsce oraz zarządza ponad 400 bankomatami należącymi do różnych banków. Dysponuje również siecią ponad 12 000 terminali POS w ponad 8 500 lokalizacjach.

źródło: On Board Public Relations

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.