Carlsberg Polska wyróżniony w ekologicznym konkursie „EKOLAURY” – Portal PR - 24PR
Carlsberg Polska wyróżniony w ekologicznym konkursie „EKOLAURY”

26.06.2009 Kategoria: Ekologia, Konkursy. Autor: infopr

ekolauryCarlsberg Polska otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim ekologicznym konkursie „Ekolaury” organizowanym przez Polską Izbę Ekologii. Firma zdobyła wyróżnienie za modernizację oczyszczalni w Browarze Okocim w Brzesku. Honorowy patronat nad konkursem sprawowało Ministerstwo Środowiska.

Jury konkursu organizowanego przez Polską Izbę Ekologii wyłoniło laureatów w sześciu kategoriach. Projekt wdrożony przez Carlsberg Polska „Przemysłowo-miejska oczyszczalnia ścieków w Browarze Okocim w Brzesku” otrzymał wyróżnienie w kategorii gospodarka wodno-ściekowa. Wyróżnione przedsięwzięcie jest unikalnym przykładem współpracy przemysłu z gospodarką komunalną w zakresie realizacji wspólnych celów ochrony środowiska.

„Wyróżnienie dla Carlsberg Polska ma dla nas bardzo duże znaczenie, ponieważ sfera ekologiczna jest jednym z naszych kluczowych obszarów działań. Jesteśmy dumni, że projekt zdobył uznanie zewnętrznych ekspertów” – mówi Adam Pawełas, Manager ds. Środowiska w Carlsberg Polska.

Konkurs Ekolaury Polskiej Izby Ekologii cieszy się uznaniem w całym kraju. Głównym celem zorganizowanego już po raz VIII konkursu jest promowanie przedsiębiorstw osiągających szczególne wyniki w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

W tym roku plebiscyt cieszył się ogromnym zainteresowaniem, w każdej kategorii konkurencja była ogromna. Liczba zgłoszonych przedsięwzięć była trzy razy większa niż w roku poprzednim. Carlsberg Polska, jako jedna z dwóch firm została doceniona za działalność ekologiczną, jako działalność wspierającą, a nie jako główny cel funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Wręczenie nagród odbyło się 23 czerwca br. w Katowicach podczas uroczystej Gali w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego, w której uczestniczyli laureaci konkursu, członkowie kapituły, zaproszeni przez Radę i Zarząd Polskiej Izby Ekologii przedstawiciele parlamentu, instytucji rządowych, uczelni, samorządu terytorialnego

i gospodarczego, funduszy ochrony środowiska oraz przedsiębiorcy.

Browar Okocim w latach 2005-2008 przeprowadził największą od 20 lat inwestycję na terenie oczyszczalni ścieków w Brzesku. Mimo, iż obiekt jest własnością browaru, oczyszcza zarówno ścieki z browaru, jak i ścieki komunalne z miasta Brzeska. Oczyszczalnia w Browarze Okocim jest jednym z krajowych przykładów współpracy przemysłu z gospodarką komunalną w zakresie realizacji wspólnych celów ochrony środowiska.

Inwestycja wyniosła 13,5 miliona złotych. Duże znaczenie dla realizacji projektu miało przyznanie dotacji w wysokości 3,8 miliona złotych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w sektorowym programie operacyjnym Wzrostu Konkurencyjności Przedsiębiorstw.

Carlsberg Polska

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.