Darmowe backupowanie od GFi – Portal PR - 24PR
Darmowe backupowanie od GFi

05.06.2009 Kategoria: Komputery. Autor: ipis

edr-v1-02Użytkownicy domowi najczęściej nie są świadomi strat, jakie mogą ponieść w wyniku awarii dysku. Firma GFi udostępniła darmowy program GFi Backup 2009 Home Edition, który pozwala generować kopie zapasowe dowolnych danych i plików.

GFi, które specjalizuje się m.in. w rozwiązaniach bezpieczeństwa informacji i ochrony sieci, wprowadziło na rynek darmowe oprogramowanie do generowania kopii zapasowych – GFi Backup 2009 – Home Edition. Oprogramowanie wraz z instrukcją udostępniane jest użytkownikom domowym bez żadnych opłat. GFi Backup 2009 dysponuje łatwym w obsłudze interfejsem, w którym użytkownik wskazuje źródła – pliki, katalogi, dane – do wygenerowania backupu. System zapisuje kopię roboczą w spakowanym pliku, używając rozszerzenia ZIP, co, jak podkreślają przedstawiciele GFi, pozwala otworzyć ją na dowolnym komputerze – np. jeśli używany przez nas komputer ulegnie poważnej awarii. Z pomocą GFi Backup 2009 można także szyfrować zapisywane dane silnym 256-bitowym kluczem AES. Wygenerowaną kopię można zapisać na dowolnym nośniku – od wtyczki pamięci USB, przez dyski wewnętrzne i zewnętrzne, aż po urządzenia zdalne, takie jak serwery i komputery zewnętrzne.

„Wzbogacanie oferty GFi o darmowe narzędzia jest elementem obecnej strategii firmy, której celem jest edukacja rynku i lepsze komunikowanie się z naszymi klientami. Z naszych badań wynika, że użytkownicy domowi – osoby, które wykorzystują komputery do celów prywatnych, ale też często pracują w mikroprzedsiębiorstwach – najczęściej nigdy nie zabezpieczają informacji i danych przechowywanych na swoich komputerach. Niektórzy wykonują backup raz na rok lub rzadziej, a osoby, które pamiętają o zrobieniu kopii roboczej to w tej grupie wyjątki. Idea darmowego oprogramowania ma pomóc zwrócić uwagę ludzi na korzyści płynące z ochrony swoich danych” – tłumaczy Wolfgang Wimmer, odpowiedzialny za sprzedaż w Europie Wschodniej.

Awaria twardego dysku często uniemożliwia odzyskanie zapisanych na nim danych. Z różnych przyczyn można utracić nie tylko informacje potrzebne do pracy, ale również cenne archiwa wiadomości, stworzonych przez siebie dokumentów, bezcennych fotografii czy plików wideo. Można jednak uchronić się przed taką sytuacją stosując darmowe narzędzie. GFi Backup 2009 – Home Edition dostępne jest na stronie internetowej www.gfi.com/downloads, w zakładce Archiving & Fax.

Informacje o GFi
GFi specjalizuje się w produkcji rozwiązań do zapewnienia bezpieczeństwa informatycznego, ochrony sieci oraz rozwiązań wspomagających komunikację elektroniczną. Oferta GFi obejmuje kilkanaście produktów do ochrony użytkowników przed złośliwym oprogramowaniem, atakami sieciowymi, spamem. Oferuje także rozwiązania do zarządzania i zabezpieczania sieci oraz aplikacje do archiwizowania danych i wspomagania komunikacji elektronicznej. Założona w 1992 roku na Malcie, firma GFi jest dziś obecna na rynkach europejskich, w Stanach Zjednoczonych, Australii i w Chinach. Swoją ofertę GFi kieruje
do sektora SMB – na całym świecie dotychczas firma dokonała ponad 200 tys. instalacji swoich produktów.
W Polsce dystrybutorem rozwiązań GFi jest m.in. firma ed&r (www.edr.pl).

Więcej informacji na stronie: www.gfi.com

źródło: ed&r Polska Sp. z o.o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.