EFL na drugim miejscu w rankingu Rzeczpospolitej – Portal PR - 24PR
EFL na drugim miejscu w rankingu Rzeczpospolitej

29.06.2009 Kategoria: bankowość, Konkursy. Autor: ipis

eurorscgW tegorocznym rankingu Rzeczpospolitej, oceniającym największe instytucje finansowe, Europejski Fundusz Leasingowy zajął drugie miejsce w kategorii „Leasing”. W ogólnym zestawieniu znalazł się natomiast na 42. pozycji.

Komentując tegoroczne wyniki, członkowie kapituły podkreślali m.in. wyraźne oddziaływanie kryzysu gospodarczego na kondycję polskiej branży finansowej. Załamanie to nie miało jednak dużego wpływu na pozycję Europejskiego Funduszu Leasingowego. W 2008 roku suma bilansowa EFL ukształtowała się na poziomie 6 236 mln złotych, co oznacza wzrost o 18,4% w stosunku do roku poprzedniego, zaś zysk netto wyniósł 110 mln złotych.

Drugie miejsce w kategorii „Najlepsza firma leasingowa” to dla nas bardzo dobra wiadomość. Zwłaszcza, że jeszcze w 2007 roku zajmowaliśmy czwartą pozycję. Spowolnienie gospodarcze nie wpłynęło negatywnie na pozycję EFL. Zawdzięczamy to przede wszystkim stabilnej sytuacji finansowej wynikającej z członkostwa w grupie Credit Agricole, oraz zrównoważonemu podejściu do ryzyka w działalności biznesowej – mówi Szymon Kamiński, Dyrektor Zarządzający Linią Corporate Leasing w EFL SA.

Wśród innych firm leasingowych EFL wyprzedził w rankingu Millenium Leasing, Raiffeisen-Leasing i BZ WBK Leasing. Zestawienie 101 największych instytucji finansowych publikowane na łamach Rzeczpospolitej to jeden z najbardziej prestiżowych rankingów w branży.

źródło: Euro RSCG Sensors

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.