Ericsson przejmie firmę Elcoteq w Tallinie – Portal PR - 24PR
Ericsson przejmie firmę Elcoteq w Tallinie

23.06.2009 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: ipis

newsEricsson podpisał z firmą Elcoteq, swoim dotychczasowym dostawcą, umowę o przejęciu części jej mocy produkcyjnych w Estonii. Cena przejęcia, 30 mln EUR, została ustalona na podstawie wartości zapasów i niektórych aktywów o mniejszym znaczeniu. Umowa przewiduje również transfer około 1200 pracowników. Ericsson zdecydował się na tę transakcję, aby zapewnić sobie moce produkcyjne w Estonii.

Decyzja ta ma związek z planem restrukturyzacji firmy Elcoteq oraz konsolidacji działalności produkcyjnej w Europie. Elcoteq zaopatruje stacje bazowe 2G i 3G firmy Ericsson w rozwiązania z dostępem radiowym oraz urządzenia transmisyjne i światłowodowe.

Ponad dziesięć lat temu Ericsson zlecił swoją produkcję masową wykonawcom zewnętrznym na zasadzie outsourcingu. Strategię tę kontynuuje do dziś.

Urządzenia GSM wciąż mają duży udział w rynku systemów telefonii komórkowej, a popularność technologii 3G/WCDMA szybko rośnie. Coraz szersze zastosowanie bezprzewodowej transmisji danych oraz konwergencja usług w szerokopasmowych sieciach IP powoduje, że wdrażanych jest coraz więcej urządzeń zapewniających dostęp do sieci szerokopasmowych, ruting i transmisję danych.

Umowa obejmuje również transfer dzierżawy obiektów produkcyjnych.

Finalizacja transakcji, która wymaga zatwierdzenia przez władze monopolowe, jest planowana jeszcze w tym roku.

Ericsson jest wiodącym na świecie dostawcą usług i serwisów dla operatorów telekomunikacyjnych. Będąc liderem rynku technologii komórkowych 2G i 3G, dostarcza usługi komunikacyjne i zarządza sieciami, które służą ponad 195 milionom użytkowników. Portfolio firmy zawiera infrastrukturę sieci stałych i mobilnych, Internet szerokopasmowy oraz rozwiązania multimedialne dla operatorów, firm i deweloperów. Spółka Sony Ericsson zapewnia konsumentom spersonalizowane telefony komórkowe.

Ericsson realizuje wizję „komunikacji dla wszystkich” poprzez innowacje, technologie i zrównoważone rozwiązania biznesowe. Firma jest obecna w 185 krajach, w 2007 roku ponad 70.000 pracowników wygenerowało dochód wysokości 27,9 miliardów USD (189 miliardów SEK). Założona w 1876 roku z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji, firma Ericsson jest obecna na giełdach Sztokholmu i NASDAQ.

Zapraszamy na:
www.ericsson.com/pl
twitter.com/ericsson_poland

źródło: Ericsson

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.