Ericsson redukuje emisję gazów CO2 do atmosfery – Portal PR - 24PR
Ericsson redukuje emisję gazów CO2 do atmosfery

08.06.2009 Kategoria: Ekologia. Autor: ipis

ericssonDo 2013 roku Ericsson zmniejszy emisję gazów CO2 o 40 procent w ciągu kolejnych 5 lat. Cel na rok 2009 zakłada redukcję o 10 procent. Aby to osiągnąć . Ericsson m.in. wprowadzi rozwiązania i usługi optymalizujące zużycie energii w sieciach telekomunikacyjnych.

Wkład firmy Ericsson w redukcję emisji CO2 do atmosfery polega na zapewnieniu fundamentów dla wprowadzenia proekologicznych usług i rozwiązań. Można osiągnąć to poprzez masowe wdrożenia mobilnych i stacjonarnych sieci szerokopasmowych. Ważne jest również promowanie bardziej efektywnego wykorzystywania rozwiązań telekomunikacyjnych przez społeczeństwa na całym świecie. Ericsson uważa, że cały sektor telekomunikacji może zredukować społeczny wpływ na emisję gazów CO2 o ponad 15 procent do roku 2020.

Ericsson mierzy poziom emisji gazów CO2 wytwarzanych przez produkty używając naukowej metody pod nazwą Ocena Cyklu Życiowego Produktu (Life Cycle Assesment). Polega ona na analizie każdego etapu cyklu życia produktu – od momentu wydobycia surowca, poprzez produkcję, transport, wykorzystywanie aż po utylizację.

Analizy firmy Ericsson wskazują, że najbardziej negatywny wpływ na środowisko (67 procent) ma konsumpcja energii urządzeń związanych z funkcjonowaniem sieci, działalność operatorów oraz utylizacja sprzętu telekomunikacyjnego. Pozostałe 33 procent to działania związane produkcją sprzętu.

Branża teleinformatyczna jest obecnie odpowiedzialna za około 2 procent globalnej emisji CO2 do atmosfery. Jednocześnie posiada odpowiedni potencjał, aby pomóc w redukcji pozostałych 98 procent. Badania firmy Ericsson wykazały, że przemyślane wykorzystanie rozwiązań telekomunikacyjnych może przynieść od 10 do 20 razy większą redukcję emisji CO2 w porównaniu z ilością CO2 powstałą przy ich produkcji.

Wpływ wytwarzania produktu i działania sieci telekomunikacyjnych na środowisko naturalne, jest relatywnie niewielki w porównaniu wpływu do innych branż przemysłowych. Używając jako wskaźnika dwutlenku węgla okazuje się, że porównując komunikację za pomocą telefonu komórkowego do podróży fizycznej, rok używania telefonu komórkowego równa się przejechaniu typowym samochodem 160 kilometrów autostradą.

źródło: Erisccon

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.