Grupa FAMUR wzmacnia obecność na rynku chińskim – Portal PR - 24PR
Grupa FAMUR wzmacnia obecność na rynku chińskim

16.06.2009 Kategoria: MARKETING. Autor: ipis

famur_grupaGrupa FAMUR – wiodący producent maszyn i urządzeń dla górnictwa – rozszerza zakres oferty eksportowej w Chinach. Należąca do Grupy spółka DAMS GmbH z siedzibą w Velbert (Niemcy) zrealizowała zamówienie na rzecz chińskiego producenta obudów dla przemysłu wydobywczego. Kontrakt obejmujący dostawę hydraulicznych sterowań pilotowych na kwotę 857 tys. euro był realizowany sukcesywnie od maja do połowy czerwca 2009 roku.
Zamówienie obejmowało dostawę 164 sztuk hydraulicznych sterowań pilotowych dwudziesto-funkcyjnych produkcji DAMS GmbH wraz z kompletem zaworów upustowych o wydajności od 125 l/min do 1000 l/min.

„DAMS GmbH znajduje się w strukturach Grupy FAMUR od 2007 roku. Spółka przeszła pomyślną konsolidację i restrukturyzację, a teraz umacnia pozycję na rynkach zagranicznych.
Zamówienie dla spółki DAMS płynące z Chin jest powodem szczególnej satysfakcji, ponieważ wejście z ofertą na ten rynek jest bardzo trudne. Przedstawiciele władz oraz chińskiego przemysłu wydobywczego są zainteresowani technologiami stosowanymi przez Grupę. W marcu tego roku mieliśmy zaszczyt gościć w fabryce Famuru delegację Ambasady Chin w Polsce. Jesteśmy przekonani, że oferta skierowana do chińskich kontrahentów – rozszerzona teraz o hydrauliczne elementy sterowania – wzmocni pozycję Grupy FAMUR w Chinach” – mówi Tomasz Jakubowski, prezes zarządu FAMUR SA.

DAMS GmbH z siedzibą w Niemczech jest znaczącym producentem hydraulicznych elementów sterowań i zaworów hydraulicznych, wykorzystywanych w maszynach i urządzeniach do podziemnej eksploatacji węgla kamiennego.

W I kwartale 2009 roku przychody DAMS GmbH przekroczyły 2,5 mln euro, co stanowi ponad trzykrotny wzrost w porównaniu do analogicznego okresu 2008 roku.

Grupa FAMUR rozwija także współpracę z kontrahentami z Ameryki Południowej. W maju 2009 roku Grupa zrealizowała dostawę 178 sztuk sekcji obudowy zmechanizowanej produkcji FAZOS, w ramach kontraktu z meksykańską spółką Minerales Monclova, S.A. de C.V. Wartość umowy przekroczyła 19,5 mln EUR (ok. 64,8 mln zł według kursu z dnia zawarcia umowy).

Informacje o Grupie FAMUR:

Grupa FAMUR należy do czołówki światowych producentów maszyn stosowanych w górnictwie podziemnym. Grupa specjalizuje się w kompleksowej mechanizacji procesu wydobycia węgla kamiennego metodą ścianową oraz projektowaniu i dostawie informatycznych systemów zarządzania eksploatacją węgla od przodka ścianowego na powierzchnię kopalni.

Maszyny Grupy FAMUR są przystosowane do pracy w szczególnie trudnych warunkach górniczo-geologicznych, co pozwala na realizację nawet najbardziej skomplikowanych zleceń na całym świecie. Produkowane przez Grupę zmechanizowane kompleksy ścianowe umożliwiają wydobycie złóż węgla o grubości od 0,9m do 6m. W ich skład wchodzą kombajny ścianowe, zmechanizowane obudowy ścianowe oraz przenośniki zgrzebłowe.

www.famur.com.pl

TDJ Investments – firma inwestująca w spółki z branży górnictwa i odlewnictwa oraz szeroko pojętego przemysłu maszynowego. Prowadzi działania w kierunku rozwoju posiadanych podmiotów oraz tworzeniu grup kapitałowych. Posiada 71,28% akcji FAMUR SA oraz 100% udziałów w Grupie ZAMET.

www.tdjsa.pl

źródło: Genesis PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.