Inauguracja Kampanii edukacyjnej „PGNiG Bezpiecznie nad Wodą” – Portal PR - 24PR
Inauguracja Kampanii edukacyjnej „PGNiG Bezpiecznie nad Wodą”

28.06.2009 Kategoria: Kampania. Autor: infopr

lato2009127 czerwca 2009 roku w Nieporęcie ruszyła ogólnopolska Kampania „PGNiG Bezpiecznie nad Wodą”. Podczas inauguracji zostały przedstawione badania opinii społecznej jednoznacznie dowodzące, że na polskich plażach ciągle nie jest bezpiecznie. Tylko na Mazowszu w 2008 roku policja odnotowała 88 przypadków utonięć. Z tego względu podwarszawski Nieporęt jest pierwszym przystankiem Kampanii.

Z badań zrealizowanych na rzecz Kampanii „PGNiG Bezpiecznie nad Wodą” wynika, że aż 17 % plażowiczów w wieku 18-25 lat wykazuje skrajnie nieodpowiedzialne zachowania i korzysta z kąpielisk po spożyciu alkoholu. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, główny partner Kampanii, przy aktywnym wsparciu Banku Ochrony Środowiska postanowili podjąć działania edukacyjne zmierzające do minimalizacji negatywnych zachowań w trakcie wypoczynku nad wodą.

Ekologia

Na czas trwania Kampanii Port Jachtowy w Nieporęcie zmienia się nie do poznania. Organizowane są konkursy ekologiczne takie, jak wyszukiwanie śmieci na plaży na czas, za pomocą wyszukiwaczy metalu. Jednak największą atrakcją okazał się konkurs plastyczny, gdzie tworzono znakomite prace z wykorzystaniem śmieci (butelek, papierków, folii, kartonów itp.). Po plaży spacerują też ochotnicy przebrani w stroje pingwinów przekonują, że jeśli ludzie nie zaczną dbać o środowisko poziom wód na Świecie podniesie się do stopnia, który uniemożliwi ptakom egzystencję. Pomimo niepewnej pogody goście.

Bezpieczeństwo

Wyniki badań przeprowadzonych przez grupę IQS wykazały, że młodzi ludzie sami doprowadzają do sytuacji zagrażających ich życiu. Aż 74% młodzieży kąpie się w miejscach niestrzeżonych, co według statystyk policyjnych stanowi 25% przyczyn utonięć. W ramach Kampanii organizowane są pokazy ratownictwa oraz udzielania pierwszej pomocy we współpracy z wykwalifikowanymi ratownikami WOPR.

Regaty żeglarskie

Regaty w Nieporęcie są imprezą liczoną do Pucharu Polski klasy Delphia 24 One Design, Pucharu Polski Jachtów Kabinowych, Grand Prix Micro oraz Żeglarskiego Grand Prix Warszawy. Rywalizacja odbędzie się również o Puchar Prezesa Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.