IV edycja Olimpiady Przedsiębiorczości – Portal PR - 24PR
IV edycja Olimpiady Przedsiębiorczości

02.06.2009 Kategoria: konferencje, Przedsiębiorczość. Autor: infopr

olimpiada_przedBank BGŻ po raz pierwszy został mecenasem programu stypendialnego Olimpiady Przedsiębiorczości. Celem programu jest tworzenie pozytywnego klimatu wokół działalności biznesowej, kreowanie u młodych ludzi umiejętności współdziałania w zespole oraz rozwiązywania w twórczy sposób problemów.

Olimpiada Przedsiębiorczości jest jedną z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Tegoroczna, czwarta edycja spotkała się z rekordowym zainteresowaniem. Do I etapu Olimpiady, który odbył się w grudniu 2008 r., zgłosiło się ponad 19 tys. chętnych. 50 najlepszych spośród nich zmierzyło się podczas finału Olimpiady, zorganizowanego Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Hasłem przewodnim IV edycji Olimpiady jest: „Współczesne zarządzanie – koncepcje i metody”, a jej program obejmuje zagadnienia z pogranicza ekonomii, psychologii i praktyki biznesowej.

– Udział Banku BGŻ w organizacji Olimpiady Przedsiębiorczości jest zaangażowaniem w edukację ekonomiczną na najwyższym poziomie. Nasze stypendia otrzyma 25 laureatów Olimpiady. Są oni awangardą wśród młodzieży licealnej – mają ogromną wiedzę i wysoką motywację do zdobywania nowych umiejętności. Cieszymy się bardzo, że wśród laureatów tegorocznej Olimpiady Przedsiębiorczości są uczniowie z III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni oraz XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu. Te szkoły są naszymi partnerami
w projekcie Klasa BGŻ – powiedziała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, prezes Zarządu Fundacji BGŻ.

Stypendia dla laureatów w wysokości 5000 zł brutto przekazane będą na prowadzone bezpłatnie rachunki osobiste w Banku BGŻ, do których wydane zostaną karty płatnicze.

Gala Olimpiady Przedsiębiorczości odbędzie się 4 czerwca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Podczas uroczystości odbędzie się dyskusja panelowa,
w której udział wezmą: dr Jacek Bartkiewicz, prezes zarządu Banku BGŻ, prof. Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny PricewaterhouseCoopers, dr Wiesław Rozłucki, pierwszy prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Andrzej Sadowski, wiceprezes Centrum im. Adama Smitha. Tematem dyskusji będą perspektywy rozwoju przedsiębiorczości w Polsce.

Olimpiadę organizuje Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych wraz z pięcioma najlepszymi uczelniami ekonomicznymi w Polsce: Szkołą Główną Handlową w Warszawie, Uniwersytetami Ekonomicznymi
w Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu oraz Akademią Ekonomiczną w Katowicach, które przewidziały znaczące ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia dla finalistów i indeksy dla laureatów.

Aleksandra Myczkowska
Rzecznik Prasowy Banku BGŻ

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.