Konkurs Artystyczna Podróż Hestii rozstrzygnięty – Portal PR - 24PR
Konkurs Artystyczna Podróż Hestii rozstrzygnięty

05.06.2009 Kategoria: Konkursy. Autor: ipis

hestiaZnamy już zwycięzców 8. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Główną nagrodę – miesięczne stypendium w Nowym Jorku – wywalczył Miłosz Wnukowski z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Druga nagroda – czek o wartości 5 tys. zł na zakup materiałów plastycznych – trafiła do Katarzyny Makieły z ASP w Krakowie, a trzecia – czek o wartości 2 tys. zł – do studentki ASP w Gdańsku – Magdaleny Mellin. Przyznano także nagrodę specjalną dla Ewy Juszkiewicz z ASP w Gdańsku, która pojedzie na miesiąc do Walencji.

W piątek atrium centrali Ergo Hestii wypełniło się sztuką. Goście mogli podpatrywać jury, które wybierało spośród zaprezentowanych 15 prac finałowych te najlepsze. Wśród jurorów znalazły się osoby związane ze sztuką: * prof. Maciej Świeszewski – artysta malarz, * prof. Adam Myjak – artysta rzeźbiarz, * Jarosław Fliciński – artysta malarz, * Karen Gunderson – artysta malarz, * Piotr Szarzyński – redaktor tygodnika „Polityka”, * dr Josep Santacreu – mecenas sztuki i prezes hiszpańskiej firmy ubezpieczeniowej DKV Seguros oraz * Piotr Maria Śliwicki – Prezes Grupy Ergo Hestia i pomysłodawca konkursu.

Kilka tygodni temu zadaniem jurorów było wybranie finałowej „piętnastki” z ponad 170 zgłoszonych prac. W piątek musieli wskazać czterech najlepszych młodych artystów. W tym roku do konkursu po raz pierwszy stanęli studenci akademii sztuk pięknych z całej Polski. Do tej pory udział mogli wziąć tylko studenci gdańskiej uczelni.

Artystyczna Podróż Hestii to projekt realizowany przez Ergo Hestię od 2002 roku. W konkursie wyłaniany jest najzdolniejszy student IV lub V roku ASP, który w nagrodę pojedzie na miesięczne stypendium do Nowego Jorku. W ubiegłym roku konkurs został wzbogacony o współpracę z Uniwersytetem w Walencji, gdzie powołano do życia bliźniaczy konkurs. To właśnie tam już za kilka miesięcy zostaną zaprezentowane prace laureatów Artystycznej Podróży Hestii.

Patronat medialny nad imprezą objął tygodnik „Polityka”.

źródło: Grupa Ergo Hestia

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.