mBank – przełomowe zmiany w serwisie! – Portal PR - 24PR
mBank – przełomowe zmiany w serwisie!

15.06.2009 Kategoria: bankowość, Systemy IT. Autor: ipis

mbank_logoOd 15 czerwca br. ponad 2 miliony Klientów mBanku korzystają z jeszcze lepszego, bardziej intuicyjnego systemu transakcyjnego.

mBank sukcesywnie pracuje nad rozwojem serwisu transakcyjnego. Celem działań jest udostępnianie coraz lepszych i bardziej funkcjonalnych usług w trybie samoobsługowym dla Klientów. 14 czerwca br. odbyło się kolejne wdrożenie, które uczyniło serwis transakcyjny mBanku jeszcze bardziej intuicyjnym i prostszym w obsłudze.

mBank pozostaje liderem bankowości elektronicznej, oferując najbardziej zaawansowany pod względem funkcjonalnym serwis – mowi Paweł Kucharski, dyrektor mBanku – Najnowsze wdrożenie ułatwia Klientom dostęp do najczęściej wykonywanych operacji. Wytycza ono kierunek zmian serwisu transakcyjnego, które rozłożone zostały na okres około dwóch lat. – dodaje Paweł Kucharski.

Jako przygotowanie do najnowszych, przełomowych zmian mBank przeprowadził szerokie analizy, które objęły badania użyteczności, wywiady, ankiety. Wzięli w nich udział zarówno Klienci mBanku jak i osoby nieposiadające żadnego rachunku. W analizach uwzględniono również oczekiwania Klientów zgłaszane za pośrednictwem mRady lub w bezpośrednich kontaktach z mLinią oraz w dyskusjach na Forum.

Dotychczasowy system mBanku był oceniony bardzo wysoko przez wszystkich badanych. Do głównych zalet zaliczono prostotę, szybkość działania, a także dużą funkcjonalność. Do słabszych kolorystykę, problemy z odnalezieniem niektórych operacji oraz niejednoznaczne nazewnictwo. Prace zwiane ze zmianami skupiły się wokół udoskonalenia tych trzech obszarów.

Przełomowe zmiany w systemie objęły przede wszystkim nawigację, uproszczenie dostępu do kluczowych i najczęściej wykonywanych operacji. Zapewniły łatwiejsze zarządzanie rachunkami i kartami płatniczymi, prostszy dostęp do informacji przekazywanych z banku. Dzięki wdrożeniu znacznie łatwiejsze stało się zlecanie przelewów, w tym przelewów do ZUS, oraz wypełnianie formularzy zwierających daty.

Od połowy maja br. mBank prowadził kampanię informacyjną, skierowaną do Klientów. Zawiadamiał w niej szczegółowo o zmianach, które zostaną wprowadzone. Zapowiedzi zostały przez Klientów przyjęte pozytywnie.

Dziękujemy wszystkim Klientom, którzy brali udział w dyskusjach na forum i aktywnie korzystają z serwisu po zmianach, zgłaszając uwagi. Zaangażowanie Klientów jest dla nas bardzo cenne. – dodaje Paweł Kucharski.

Zmiany wprowadzone w nocy z 13 na 14 czerwca br. stanowią jedno z największych wdrożeń w historii serwisu transakcyjnego mBanku. Wdrożenie jest pierwszym etapem projektu modernizacji serwisu transakcyjnego mBanku, planowanego na najbliższe dwa lata.

mBank to otwarta platforma finansowa dla klientów indywidualnych i firm. mBanku zapewnia dostęp do szerokiej oferty bankowej, ubezpieczeniowej oraz do usług inwestycyjnych i telekomunikacyjnych. Dążeniem mBanku jest ciągłe ulepszanie i poszerzanie gamy usług, dzięki którym Klienci będą mieć swobodny dostęp do najkorzystniejszej oferty. Z oferty mBanku korzysta już ponad 2,1 mln Klientów.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.