Mobilne modułe szerokopasmowe od „Ericsson’a” – Portal PR - 24PR
Mobilne modułe szerokopasmowe od „Ericsson’a”

04.06.2009 Kategoria: Telekomunikacja. Autor: ipis

ericsson_logo1Firma Ericsson wprowadziła na rynek swój najnowszy mobilny moduł szerokopasmowy zaprojektowany specjalnie do mini-laptopów zwanych również netbookami, aby zapewnić użytkownikom jeszcze większą swobodę. Nowy moduł ma fabryczny certyfikat zgodności operacyjnej z wieloma największymi sieciami na świecie i pozwala producentom szybko wyposażać netbooki w zintegrowaną technologię łączności bezprzewodowej.

„Netbooki całkowicie zmieniają sposób myślenia użytkowników o Internecie i bezprzewodowej łączności szerokopasmowej” ― powiedział Mats Norin, wiceprezes działu mobilnych modułów szerokopasmowych w firmie Ericsson. „Pozwalają użytkownikom słuchać muzyki, oglądać filmy i zdjęcia itd. w podróży. Dzięki połączeniu naszego ekonomicznego mobilnego rozwiązania szerokopasmowego z przystępną ceną netbooków firma Ericsson umożliwia korzystanie z łączności bezprzewodowej praktycznie każdemu”.

Wbudowany mobilny moduł szerokopasmowy Ericsson F3307 uwalnia netbooki od innych kłopotliwych interfejsów, takich jak klucze sprzętowe, oraz zapewnia użytkownikom bezpośredni dostęp do Internetu za pomocą czołowej mobilnej technologii szerokopasmowej HSPA, z której korzysta ponad 1 mld abonentów w ponad 100 krajach całego świata.

Nowy moduł został przystosowany do współpracy z netbookami ― łączy wysoką wydajność, prostotę i niskie zużycie energii z przystępną ceną, co jest atrakcyjne dla producentów. Ericsson przetestował również fabrycznie swoje moduły pod kątem zgodności z sieciami telefonii komórkowej w ponad 75 krajach, pozwalając producentom netbooków na skrócenie fazy wprowadzania produktów na rynek poprzez przyspieszenie procesu końcowej certyfikacji i umożliwiając ich szybsze wprowadzenie do sprzedaży.

Ponadto Ericsson współpracuje ściśle z firmą Intel, sprawdzając zgodność operacyjną mobilnego modułu szerokopasmowego F3307 z opracowaną przez Intela platformą netbooków następnej generacji Pine Trail-M.

„Wbudowany mobilny moduł szerokopasmowy pomaga zapewnić łączność w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, czego wymagają użytkownicy” ― powiedział Erik Reid, dyrektor ds. marketingu w dziale platform mobilnych Intela (Intel Mobile Platforms Group). „Współpracując ściśle z firmą Ericsson, dzięki naszej nowej platformie netbooków następnej generacji Pine Trail-M pozwalamy producentom lepiej zaspokajać potrzeby rynku oraz szybciej wprowadzać produkty na rynek przez nowe kanały, takie jak operatorzy telefonii komórkowej”.

Firma Ericsson szacuje, że w latach 2009–2014 sprzedaż netbooków przekroczy 300 mln sztuk, z czego większość będzie wyposażona w możliwości bezprzewodowej komunikacji szerokopasmowej. Wielu operatorów już teraz oferuje netbooki wyposażone w bezprzewodową technologię szerokopasmową, a do 2011 r. ponad 30% netbooków będzie sprzedawanych przez operatorów.

Informacje o mobilnych modułach szerokopasmowych Ericsson

Jako lider w dziedzinie bezprzewodowych technologii szerokopasmowych, posiadający wyjątkowo bogatą wiedzę specjalistyczną w tym zakresie, firma Ericsson oferuje kompleksowe rozwiązanie do mobilnej komunikacji szerokopasmowej przeznaczone dla producentów komputerów PC i innych urządzeń. Rozwiązanie to obejmuje oprogramowanie, wsparcie techniczne i prawa własności intelektualnej. Ericsson od dawna współpracuje z wieloma globalnymi operatorami komunikacyjnymi na całym świecie. Dzięki swojej ugruntowanej pozycji na tym rynku może ułatwić nabywcom mobilnych modułów szerokopasmowych zdobycie niezbędnych certyfikatów sieciowych i zatwierdzeń.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.