Oferta Agory i Microsoft dla użytkowników internetu i reklamodawców – Portal PR - 24PR
Oferta Agory i Microsoft dla użytkowników internetu i reklamodawców

03.06.2009 Kategoria: INTERNET. Autor: ipis

gazetaAgora SA i Microsoft Inc. podpisały umowę, która przewiduje m.in. rozwój wspólnych produktów i przyznanie Agorze wyłączności na sprzedaż powierzchni reklamowych w tych produktach.

Agora poprowadzi w Polsce wspólny portal obu firm: Msn.gazeta.pl, a zespół sprzedaży Gazeta.pl będzie miał wyłączność na sprzedaż i rozwijanie oferty reklamowej wszystkich polskich produktów internetowych Microsoftu.
Agora będzie też odpowiedzialna za rozwój i dostarczanie treści do utworzonego wspólnie portalu MSN.gazeta.pl, który zastąpi istniejący od roku MSN.pl. W wybranych serwisach Agory zostaną wdrożone technologie i produkty z pakietu Windows Live: narzędzia do komunikacji (m.in. poczta elektroniczna, komunikator) i współdzielenia informacji (np. zdjęcia, blogi).

W ramach współpracy Microsoft zapewni przekierowanie użytkowników portalu MSN.pl na stronę MSN.gazeta.pl oraz promocję wspólnych produktów i pomoc w implementacji technologii Live w serwisach Agory.

– Dzięki współpracy z Microsoftem chcemy zaoferować użytkownikom w internecie nową, ciekawą ofertę, a reklamodawcom – efektywne dotarcie do wartościowej grupy odbiorców z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi i atrakcyjnych powierzchni reklamowych. – komentuje Maciej Wicha, dyrektor ds. multimediów i współpracy partnerskiej w segmencie Internet Agory.

– Zawarta dzisiaj umowa to kolejny etap naszej współpracy. Skorzystają na niej użytkownicy serwisów zarówno Microsoftu jak i Agory. Będziemy mogli przedstawić jeszcze szerszą i ciekawszą ofertę użytkownikom dotychczasowego portalu MSN, a także zaadresować tę ofertę do szerszego grona internautów. Co nie mniej istotne, zyskamy możliwość dalszej dystrybucji naszej platformy usług komunikacyjnych i społecznościowych Windows Live – mówi Michał Kostrzewa z polskiego biura Microsoft.

Obecny na polskim rynku od 2008 roku portal MSN.pl odwiedziło w marcu br. 1 056 407 użytkowników (real users). Serwisy Microsoftu zajmują 18. miejsce w rankingu najpopularniejszych witryn w polskim internecie.
(źródło: Megapanel PBI/Gemius)

źródło:  Segment Internet Agora SA

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.