Penta przywróci Drumetowi pozycję lidera – Portal PR - 24PR
Penta przywróci Drumetowi pozycję lidera

12.06.2009 Kategoria: OSOBISTE. Autor: ipis

penta_investPenta Investments – środkowo-europejska grupa inwestycyjna – zwyciężyła w przetargu na zakup przedsiębiorstwa Fabryki Lin i Drutu Drumet Sp.z.o.o. (“Drumet”), największego w Polsce oraz jednego z największych i najnowocześniejszych w Europie producentów drutu, lin oraz taśm do zszywek. Oferta Penty została dzisiaj zatwierdzona przez Sąd Rejonowy we Włocławku. Wartość transakcji wyniosła 120 mln zł.

„Mamy bardzo bogate doświadczenia w realizacji projektów restrukturyzacyjnych. Drumet posiada jeden z najlepiej zorganizowanych i najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie, co – w połączeniu z profesjonalną i doświadczoną załogą – daje firmie szansę na szybki powrót do pozycji lidera rynku. Naszym głównym celem będzie odnowienie relacji z dostawcami i klientami oraz odbudowanie wizerunku Drumetu jako firmy stabilnej finansowo i godnej zaufania. W ciągu kolejnych dwóch lat planujemy przywrócić osiągane w przeszłości przychody na poziomie przekraczającym 100 mln euro rocznie” – powiedział Rafał Sosna, dyrektor inwestycyjny w Penta Investments.
Ponadto, celem strategicznym Penta Investments jest ponowne zdefiniowanie oferty Drumetu i wprowadzenie nowych produktów. Grupa planuje także modernizację zakładu oraz inwestycje w linie do produkcji drutów stalowych.

O Fabryce Lin i Drutu Drumet:
• Utworzona w 1895 roku we Włocławku, jest jednym z najstarszych producentów drutów stalowych w Polsce
• W 2007 roku wyprodukowała 120.000 ton drutów stalowych, generując tym samym przychody na poziomie 424 mln zł
• W lutym 2009 roku wstrzymała działalność produkcyjną z powodu braku możliwości wywiązania się z zobowiązań wobec dostawców
• W styczniu 2009 złożyła wniosek o upadłość, na mocy którego Sąd Rejonowy we Włocławku powołał Syndyka masy upadłościowej
• Obecnie zapewnia około 850 miejsc pracy

O Penta Investments:
Penta Investments jest środkowoeuropejską grupą inwestycyjną założoną w 1994 roku, działającą w sektorach private equity i real estate. W obszarze private equity Penta zarządza funduszem typu evergreen należącym do 5 partnerów – jedynych udziałowców firmy. Penta koncentruje się na przejęciach oraz – w mniejszej skali – inwestycjach w spółki typu start-up. Penta Investments zapewnia ponad 25 tys. miejsc pracy w swoich oddziałach oraz w spółkach portfelowych, a jej przychody w 2008 roku wyniosły 2.5 mld euro. Obecnie Penta Investments posiada w Polsce 5 aktywnych inwestycji: Żabka Polska, Okna Rąbień, Fortuna, Dr Max oraz Stream.

źródło: Penta Investment

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.